Jakiś czas temu pisaliśmy o perfumach, które potrafią być bardziej odświeżające niż skok do basenu. Wszystko zależy od odpowiedniej kompozycji nut zapachowych. Wtedy skupiliśmy się przede wszystkim na cytrusowych aromatach. To jednak nie jedyna woń, która pozwoli nam poczuć świeżość, taką jak na twarzy pozostawia morska bryza. Niezwykła moc kryje się również w ogórku, który ostatnio zyskał na popularności dzięki Kendall Jenner. Warzywo, z którym nie mogła sobie poradzić znana modelka, faktycznie potrafi zastawiać pułapki i to nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Kiedy już wpadnie się w objęcia świeżego zapachu ogórka to nie będzie ucieczki. Pozostanie z nami na długo. Z uwagi na odczucia, które wywołują perfumy z ogórkiem, warto używać ich zwłaszcza latem.

Perfumy z ogórkiem – DKNY Be Delicious

Woda perfumowana DKNY Be Delicious kojarzy się bardziej z zielonej jabłkiem niż z ogórkiem. Nie jest to zupełnie błędne, bo faktycznie w formule znajdziemy oba składniki. To głównie dzięki nim można powiedzieć, że ten zapach jest nie tylko odświeżający, ale również pyszny i uwodzicielski. Inspiracją dla stworzenia tego zapachu był Nowy Jork, więc skojarzenie z jabłkiem zwłaszcza tym wielkim jest wręcz nierozerwalne. Na tym jednak nie koniec. Szklane jabłko DKNY zawiera w sobie też mieszankę aromatu zielonego ogórka, musującego grejpfruta, magnolii, tuberozy, róży, fiołka, drzewa sandałowego oraz bursztynu. Wyrafinowana mieszanka aromatycznych owoców, pachnącego warzywa, egzotycznych kwiatów i zmysłowych drzew sprawiła, że Be Delicious stał się najbardziej kultowymi perfumami DKNY.

Perfumy z ogórkiem – Elizabeth Arden Green Tea Cucumber

Woda toaletowa Elizabeth Arden Green Tea Cucumber jest nie tylko świeża, ale prawdziwie orzeźwiająca. Zapach przepełniony musującymi aromatami zielonej herbaty i świeżego ogórka przynosi jednocześnie doskonałą harmonię i dawkę energii, która ma moc poprawiania humoru. Początek świeżego doznania zapachowego Elizabeth Arden Green Tea Cucumber to delikatne nuty cytrusów. Dopiero po nich pojawia się jeden z głównych bohaterów – ogórek.

Następnie zaczyna go dopełniać arbuz i fiołek. Najdłużej wyczuwalna jest natomiast druga z głównych bohaterek tego zapachu – zielona herbata, a także towarzyszący jej aksamitny bursztyn.

Perfumy z ogórkiem – Chopard Happy Lemon Dulci

Wspominaliśmy już, że świeżość zapachu często płynie z cytrusowych akordów. Dodatkowo te odczucia mogą wzmagać też inne aromaty i ogórek jest jednym z nich. Można się o tym przekonać na własnym nosie wybierając wodę perfumowaną Chopard Happy Lemon Dulci. W tym flakonie zamknięto energię letniego poranka, którą można poczuć odsłaniając okno i otwierając je lub wchodząc pod chłodny prysznic. Do tego wszystko przychodzi do nas stopniowo. Po rozpyleniu zapachu najpierw daje się wyczuć odświeżającą grę cytrusów, którą ciekawie przełamuje mocniejszy imbir. Następnie odkrywamy soczyste jabłko oraz kwiat pomarańczy. Dopiero na sam koniec przechodzimy do głównego bohatera – świeżego ogórka. Temu zapachowi towarzyszy jeszcze mango. W efekcie całość orzeźwia i sprawia, że to idealne perfumy na lato.

Perfumy z ogórkiem – Jenny Glow Green Cucumber

Perfumy z ogórkiem mogą nas wręcz zalewać nie tylko przyjemnym dla nosa aromatem, ale też swoim działaniem odświeżającym i poprawiającym humor. Ta nuta potrafi w prosty sposób zafundować coś na wzór aromaterapii. Jednym z przykładów takiej magii zamkniętej w szklanym flakonie jest woda perfumowana Jenny Glow Green Cucumber. Można o niej powiedzieć, że jest prawdziwym uosobieniem optymizmu i uczucia absolutnego szczęścia. Nie bierze się to jednak znikąd. Za doznania, które wywołują te perfumy odpowiada przemyślana kompozycja zapachowa. Ta natomiast stanowi świetny przykład tego, że ogórek uwielbia się z herbatą. Czuć to już od samego początku. Na starcie bowiem wysuwa się właśnie herbata Earl Grey, której towarzyszy bergamotka. Następnie przychodzi kolej na nutę serca, która w tym zapachu jest tylko jedna. Mowa o najbardziej interesującym nas ogórku. Całość dopełniają nuty bazowe takie jak piżmo, wanilia oraz miód. Całość nie ma płci. Ten zapach może nosić absolutnie każdy. To jedne z tych perfum unisex, którymi śmiało można dzielić się z chłopakiem lub dziewczyną.

 

Zobacz także: