Pewnego razu… w Hollywood to dziewiąty film Quentina Tarantino, który miał swoja premierę latem zeszłego roku. I z wielu powodów był wyczekiwaną produkcją także przez polskich widzów. W obsadzie znalazł się bowiem Polak, a dokładnie Rafał Zawierucha, który zagrał Romana Polańskiego. Fabuła zawierała bowiem tragiczny wątek z życia polskiego reżysera, a mianowicie napad na jego posiadłość w Los Angeles przez członków sekty Charlesa Mansona i zabójstwo jego ciężarnej żony Sharon Tate, a także przyjaciół. Tarantino skupił się jednak przede wszystkim na tym co inspiruje go najbardziej, czyli historii kina i swoim najnowszym filmem złożył hołd odchodzącej w przeszłość złotej erze Hollywood.

W rolach głównych obsadził ikony współczesnej kinematografii: Leonardo DiCaprio wcielającego się w przechodzącego kryzys aktora Ricka Daltona, Brada Pitta grającego jego przyjaciela, a jednocześnie dublera i kaskadera Cliffa Bootha, Ala Pacino, a także Margot Robbie jako Sharon Tate, Emile Hirscha, czy wschodzące gwiazdy: Margaret Qualley, Austina Butlera czy Mayę Hawke.

Węże 2020 rozdane. Znamy najgorszy polski film! >>>

Pewnego razu… w Hollywood – gdzie obejrzeć online nowy film Quentina Tarantino?

Film Tarantino nominowany był do licznych nagród, w tym także Oscarów. Na osiem nominacji udało mu się zdobyć dwie statuetki – dla najlepszego aktora drugoplanowego, czyli Brada Pitta oraz za najlepszą scenografię dla Barbary Ling i Nancy Haigh. Jeżeli przegapiliście moment, kiedy Pewnego razu… w Hollywood był w kinach, teraz możecie nadrobić zaległości. Film Tarantino można bowiem obejrzeć w popularnym serwisie streamingowym HBO GO.

„Pewnego razu… w Hollywood” - 5 powodów, dla których warto zobaczyć nowy film Quentina Tarantino >>>