Kilka miesięcy temu pisałyśmy o tym, skąd wzięła się nazwa jednej z najpopularniejszych sieci kawiarni na świecie – Starbucks. Co ciekawe, nawiązuje ona do imienia jednego z bohaterów Moby Dicka, powieści Hermana Melville'a. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. To jednak nie koniec ciekawostek związanych z kawiarnianą sieciówką! Jeśli zamawiasz kawę w Starbucksie, doskonale wiesz, że kubek każdego klienta podpisywany jest jego imieniem. Ale wiesz, dlaczego kawiarnie stosują taką politykę? Jak się okazuje, wcale nie chodzi o uniknięcie pomyłek przy odbiorze ulubionych napojów. Prawdziwy powód jest dużo bardziej zaskakujący. 

Pijesz kawę w Starbucksie? Wiemy, dlaczego kubki są podpisywane imionami klientów!

Dlaczego kubki w Starbucksie i innych kawiarniach są podpisywane? Mogłoby się wydawać, że chodzi o to, aby klienci uniknęli pomyłek przy odbiorze kawy. Okazuje się jednak, że powód jest inny – dużo bardziej zaskakujący. Masz swój ulubiony kubek? Taki, w którym pijesz herbatę od dzieciństwa, albo sprezentowany przez ukochaną osobę? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, doskonale wiesz, że wszystko, co z niego pijesz smakuje lepiej. A przynajmniej tak ci się wydaje. Podobne wrażenie odnoszą klienci, pijący kawę z ich „własnego” kubka ze Starbucksa. W końcu została przygotowana specjalnie dla nich. Zaskoczeni?

Starbucks słyną z gościnnej atmosfery i bardzo miłej obsługi. Spersonalizowany kubek to kolejny (zresztą, bardzo skuteczny!) sposób na nawiązanie wyjątkowej więzi z klientem kawiarni. To, co? Kto ma ochotę na kawę?

Starbucks wprowadza Tie-Dye Frappuccino. Jego zdjęcia zdominują Instagram? >>>