„Europejska Federacja Piłki Ręcznej powinna zostać ukarana grzywną za seksizm” - napisała na Twitterze Pink i wyraziła chęć zapłacenia grzywny za norweskie zawodniczki. Kara wyniosła 1500 euro, czyli 150 euro na każdą zawodniczkę, co w wydanym oświadczeniu ogłosiła Komisja Dyscyplinarna Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Jako argument podała niezgodność z regulaminem, który dokładnie określa strój piłkarki – obcisły stanik sportowy z dużymi otworami na ramiona i dół stroju nie dłuższy niż 10 cm. Piłkarki jeszcze przed zawodami apelowały o zmianę stroju, ponieważ w majtkach bikini czuły się obnażone i wystawione na spojrzenia, traktowane jak obiekt seksualny.

Norweżkii mogą liczyć na wsparcie Pink

„Jestem bardzo dumna z norweskiej, żeńskiej drużyny piłki ręcznej, za protestowanie przeciwko bardzo seksistowskim zasadom dotyczącym ich stroju”– napisała na Twitterze Pink. „Europejska Federacja Piłki Ręcznej powinna zostać ukarana grzywną za seksizm” – dodała życząc reprezentantkom Norwegii, by trzymały tak dalej.

Pink wpiera równouprawnienie

Amerykańska wokalistka często zabiera głos w sprawach społecznych i walczy o równość kobiet i mężczyzn, co kolejny potwierdziła swoim gestem względem norweskiej drużyny. Pink, dla której nie ma tematów tabu, chętnie wspiera społeczność LGBT+, a podczas zeszłych wyborów prezydenckich wyraziła swoje poparcie dla Joe Bidena.