„Pinokio” – klasyk Disneya w reżyserii Guillermo del Toro wkrótce trafi na Netlix! Jaka jest planowana data premiery i co jeszcze warto wiedzieć o produkcji?

Miłośnicy bajek Disneya nie mogą ostatnio narzekać. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy doczekaliśmy się filmowych adaptacji „Dumbo”, „Alladyna” czy „Króla Lwa”, niebawem spodziewać się też możemy „Małej Syrenki” (sprawdźcie, kto zagra księcia Eryka). A to jeszcze nie wszystko. Wielkimi krokami zbliża się także premiera „Pinokia” – i to w reżyserii samego Guillermo del Toro i Marka Gustafsona! Kolejna dobra wiadomość? Film będzie można obejrzeć na Netfliksie!

„Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro będzie utrzymaną w duchu dark fantasy animacją poklatkową w formie musicalu. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada laureat Oscara, Alexandre Desplat, a autorami piosenek są del Toro oraz Katz. Główną inspiracją jest oczywiście powieść Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku, który marzy o tym, by stać się prawdziwym chłopcem, tyle że słynny reżyser osadził fabułę filmu we Włoszech za czasów rządów Mussoliniego. Będzie to więc także opowieść o początkach faszyzmu. A także o miłości i buncie, w której tytułowy bohater stara się spełnić oczekiwania swojego ojca.

„Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób” – o swojej najnowszej produkcji powiedział del Toro. 

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jesienią 2018 roku, i nawet pandemia nie przeszkodziła w ich realizacji, „Pinokia” będzie więc można obejrzeć na Netfliksie już całkiem niedługo. Premiera planowana jest na 2021 rok. Kto zagra w filmie? 

„Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro – Obsada

Netfix właśnie ujawnił obsadę! I trzeba przyznać, że jest ona imponująca! W „Pinokiu” w reżyserii Guillermo Del Toro pojawi się choćby Ewan McGregor, który zagra świerszcza Cricketa, a także znany z „Harry'ego Pottera” i „Gry o tron” David Bradley, który wcieli się w Gepetta. W pozostałych rolach wystąpią: Tilda Swinton, Cate Blanchett, Christoph Waltz, Finn Wolfhard, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson czy Burn Gorman. Kto zagra Pinokia? W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory Mann. My już nie możemy się doczekać!

„Mulan” – znamy nową datę premiery filmu! Nie możemy się doczekać, aż produkcja trafi do kin >>>