Od piątku 1 maja na platformie Netflix można oglądać nowy serial Kierunek: Noc. To międzynarodowa produkcja inspirowana książką Starość Aksolotla Jacka Dukaja, który razem z Tomkiem Bagińskim (współtwórcy serialowego Wiedźmina) odpowiedzialny jest za jego produkcję. Ale to nie koniec polskich akcentów w nowości Netflixa. Nie mogło ich bowiem zabraknąć także w obsadzie – w jednej z ról możemy zobaczyć Ksawerego Szlenkiera (Ukryta gra), który wciela się w postać Jakuba. A także, jak się okazało podczas seansu, w ścieżce dźwiękowej! Szczególnie ucieszą się fani Dawida Podsiadły, bo to właśnie jeden z jego utworów pojawił się w serialu Kierunek: Noc.

Piosenka Dawida Podsiadły w serialu Netflixa. O jaki utwór chodzi?

To kawałek Najnowszy Klip, który wcześniej promował inną ekranową produkcję, film (Nie)znajomi w reżyserii Tadeusza Śliwy. (Nie)znajomi to odpowiedź na włoski hit Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Zarówno oryginał jak i polski remake spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. W obsadzie znaleźli się m.in. Kasia Smutniak która pojawiła się również we włoskim oryginale, Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat czy Michał Żurawski. A Dawid Podsiadło był również jednym z producentów.

Netflix maj 2020: nowości, które warto obejrzeć >>>
 


Kierunek: Noc – o czym jest nowy serial Netflixa z polskimi akcentami?

Wracając jednak do serialu Kierunek: Noc w reżyserii belgijskiego duetu Inti Calfat i Drika Verheye. O czym jest nowość od Netflixa? Historie rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne. Sprawia ono, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko, co napotka na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów oraz członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy, postanawiają pobrać kurs na zachód i szukać schronienia w mroki. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą cywile i wojskowi, młodzi i starzy, biedni i bogaci. Pochodzą z różnych środowisk i mówią w różnych językach. Ale w sytuacji jaka ich spotyka wszyscy mają jeden cel – przetrwać za wszelką cenę. W serialu zagrali w sumie aktorzy z Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: wspomniany już Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo oraz Mehmet Kurtulus. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun. 

Film dokumentalny o Michelle Obamie trafi na Netflix! Kiedy premiera „Becoming. Moja historia”? >>>
 

Zobacz także: