Playboi Carti zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad partnerką

Playboi Carti znów trafił na nagłówki portali internetowych na całym świecie. Niestety najnowsze doniesienia dotyczące gwiazdora amerykańskiej sceny hip-hopowej tym razem nie mają nic wspólnego z jego działalnością muzyczną. Jak donosi serwis TMZ, raper został aresztowany pod zarzutem stosowania przemocy fizycznej wobec swojej partnerki.

Kobieta, która twierdzi, że spotyka się z artystą od dwóch lat, powiedziała policji, że sławny dwudziestosześciolatek chwycił ją za gardło, popchnął i przytrzymywał za szyję do momentu aż ledwo mogła oddychać. Wyznała nawet funkcjonariuszom, że „myślała, że umrze”. Do feralnego zdarzenia miało dojść 20 grudnia ubiegłego roku. Para podobno pokłóciła się o test na ojcostwo. Partnerka rapera wyjawiła też, że była wówczas w 14. tygodniu ciąży.

Jak donoszą media zza oceanu, Carter został zwolniony za kaucją dzień po aresztowaniu.

Iggy Azalea komentuje aresztowanie byłego partnera

Do nagłośnionej przez media sprawy odniosła się już Iggy Azalea. Przypomnijmy, że piosenkarka i raperka w latach 2018-2020 była partnerką autora hitu „Sky” i wychowuje ich syna o imieniu Onyx. Gwiazda oświadczyła, że szokujące doniesienia na temat ojca jej dziecka niestety jej nie zaskakują.

Już to przeszłam. Ostrzegałam cię – napisała na Twitterze.

Iggy Azalea / fot. Getty Images

Wykonawczyni przeboju „Fancy” w kolejnym wpisie dała także jasno do zrozumienia, co myśli o swoim byłym partnerze i wyjawiła, że Playboi Carti nie utrzymuje regularnego kontaktu z ich niespełna trzyletnim synem.

Wyobraź sobie, że masz dziewczynę w ciąży i udajesz, że ona nie istnieje, dopóki nie wyjdzie na jaw, że lubisz się nad nią znęcać i rzadko odwiedzasz swojego prawdziwego syna, chyba że uciekasz od problemów, które masz w Atlancie i prasie z powodu notorycznego znęcania się nad kobietami – czytamy.

Zobacz także:

Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy Playboi Carti ma problemy z prawem. W lutym 2018 roku podczas trasy koncertowej po Europie raper pobił kierowcę, za co później został skazany na 800 funtów grzywny. Z kolei w kwietniu 2020 roku został zatrzymany w Georgii za posiadanie broni i narkotyków.