Robert Lewandowski dość rzadko udziela dłuższych wypowiedzi dla mediów. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piłkarzy na świecie szczególnie unika wywiadów, które nie dotyczą bezpośrednio sfery zawodowej. Ostatnio zrobił jednak wyjątek i zgodził się na rozmowę z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim. Spotkanie ze sportowcem odbyło się w ramach wspólnego podcastu dziennikarzy, który od niedawna ukazuje się na łamach portalu Onet. W trakcie nagrania Lewy opowiadał m.in. o swojej sławnej żonie Annie oraz dwóch ukochanych córkach – pięcioletniej Klarze i dwuletniej Laurze. Choć rozmowa w większości przebiegała w dość swobodnej atmosferze, to jedno z pytań Wojewódzkiego kompletnie zbiło Lewandowskiego z tropu.

Wojewódzki zapytał Lewandowskiego o... urodę Niemek

Kuba Wojewódzki to postać, której nie da się odmówić doświadczenia, inteligencji oraz szerokiej wiedzy na temat kultury i show-biznesu. Nie jest jednak tajemnicą, że gwiazdor TVN ma na swoim koncie niejedną sytuację, po której posądzono go o seksizm i szowinizm. O tym niechlubnym aspekcie swojej obecności w przestrzeni publicznej dziennikarz przypomniał właśnie w trakcie rozmowy z Robertem Lewandowskim. Showman zdecydował bowiem zapytać napastnika Bayernu Monachium o Niemki, odnosząc się do opartego na krzywdzącym stereotypie żartu na temat urody kobiet zza naszej zachodniej granicy.

Czy Niemki bywają piękne, czy jest to tak jak w dowcipie, że ich uroda to kara za II wojnę światową? - zapytał Wojewódzki.

Wyraźnie zmieszany Lewandowski zwlekał z odpowiedzią. Po chwili namysłu zdecydował się na dość wymijającą wypowiedź.

Pomidor, ale coś w tym jest. Często, jak widzę ładną kobietę w Niemczech, to jest ona Polką - stwierdził Lewy.

Redakcje niektórych serwisów internetowych uznały, że sportowiec po mistrzowsku wybrnął z tego niestosownego i zarazem seksistowskiego pytania. Zgadza się z tym część internautów.

Szczera odpowiedź i za to go cenię - czytamy w jednym z komentarzy.

Co ciekawe, spora część internautów ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Zobacz także:

Serio? Nie, nie wybrnął, a na pewno nie pięknie

Słabo wybrnął. Po pierwsze obraził Niemki, a po drugie nie wykazał szacunku do swojej żony

Znaleźli się też tacy, którzy postanowili podrzucić Lewemu gotową odpowiedź.

Ja bym powiedział, że moja żona jest najpiękniejsza i uroda innych kobiet mnie nie interesuje - napisał jeden z internautów.

Myślicie, że Robert Lewandowski faktycznie mógł znaleźć lepszą odpowiedź na prowokacyjne pytanie Kuby Wojewódzkiego?