Każdy, kto zmagał się z trądzikiem wie, że należy z nim postępować bardzo delikatnie, a każdy kosmetyk zaaplikowany w zaognione miejsce niesie ryzyko pogorszenia stanu skóry. Z bolesną chorobą skóry walczy m.in. Kendall Jenner, która otwarcie mówi o problemie, za co nierzadko spotyka ją fala hejtu. Modelka przekonuje jednak, że nie warto się tym przejmować, a wygląd nie powinien przeszkadzać w dążeniu do celu, co udowadnia na każdym kroku, współpracując z największymi markami i światowymi magazynami.

Mimo tego, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, leczenie w porozumieniu z lekarzem oraz odpowiednia dieta i przestrzeganie zasad higieny, warto zwracać uwagę na to, jakich kolorowych kosmetyków używacie na co dzień i być w tej kwestii ostrożnym. Na przestrzeni lat powstało jednak wiele produktów, w tym podkładów do cery trądzikowej, które nie powinny zaszkodzić na zaskórniki, grudki i krostki, nawet przy stanie zapalnym. Podpowiadamy, które z nich są najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o krycie.

Dobry podkład do cery trądzikowej: jak dobrać odpowiedni produkt

Przy dopasowaniu odpowiedniego podkładu do cery trądzikowej, najpierw należy określić jej typ. Po tym, jak już zdiagnozujecie czy jesteście posiadaczkami cery suchej, tłustej lub mieszanej wybierzcie produkt odpowiadający potrzebom: nawilżający lub „oil-free”. Inne właściwości, na które warto zwrócić uwagę, to cechy typowego podkładu. Do cery trądzikowej sprawdzą się fluidy matujące, ale niewysuszające. Powinny być także mocno kryjące, ze względu na przebarwienia i liczne niedoskonałości, ale jednocześnie nie mogą zapychać porów, aby nie pogorszyć stanu skóry.

Kryjące podkłady do cery trądzikowej, które skutecznie kryją niedoskonałości i wyrównują koloryt skóry, warto aplikować wilgotną gąbeczką lub pędzlem o ściętym końcu tzw. flat top. Dzięki temu produkt równomiernie wtopi się w cerę i nie stworzy niepożądanego efektu maski.

7 najlepszych podkładów pod względem ceny, jakości i kolorów >>>

Podkład do cery trądzikowej: ta blogerka odkryła idealne podkłady, które zakryły wszystkie niedoskonałości

Urodowa influencerka Abbie Bull, którą na Instagramie obserwuje prawie 30 tysięcy, szerzy na swoich kanałach społecznościowych ideę #skinpositivity. Dziewczyna zmaga się z silnym trądzikiem, ale nie obawia się publikować zdjęć bez makijażu. Co więcej, wypracowała taką technikę i okryła produkty, które maskują krosty, zaskórniki i bruzdy, że zainspirowała wiele osób walczących z tym samym problemem. Jej ostatnie zdjęcie typu „przed i po” stało się prawdziwym viralem: na pierwszym widać mocno zaognione zmiany skórne, a na drugim nie ma po nich śladu. Okazało się, że Abbie użyła dwóch podkładów, idealnych do cery trądzikowej. Pierwszym z nich jest produkt marki Huda Beauty FauxFilter Foundation, którego koszt wynosi około 170 zł. Drugi to tańszy korektor marki Makeup Revolution Conceal & Define. Zapłacicie za niego nie więcej niż 45 zł. Poniżej możecie zobaczyć efekty.