Od kilku lat Martyna Zastawna tworzy biznes z misją. Prowadzi firmę woshwosh, a tym samym przekonuje, że lepiej coś naprawić niż od razu wyrzucić, bierze udział w zielonej rewolucji w branży mody, a także udziela się charytatywnie. Ostatnio jej działania zostały zauważone przez Departament Stanu USA. Przedsiębiorczyni z Polski trafiła do prestiżowego grona 15 najbardziej obiecujących kobiet w biznesie z całego świata. To ogromne wyróżnienie, a zarazem szansa. I to nie tylko dla niej czy dla jej firmy, ale i dla naszego kraju. 

Martyna Zastawna – kim jest? Czym się zajmuje?

Od czyszczenia butów do jednej z 15 najbardziej obiecujących kobiet w biznesie na świecie! Moja historia robi się jeszcze bardziej ciekawa – napisała Martyna Zastawna na swoim profilu na Instagramie. Polska przedsiębiorczyni, o której mogłyście i mogliście przeczytać już na Glamour.pl (przypomnijmy, że Martyna Zastawna wystąpiła w jednym z odcinków podcastu Glamour Girlboss, została również wyróżniona w globalnej akcji Glamour BY WOMEN) naprawdę inspiruje. 

Doświadczenie w biznesie i zarządzaniu zespołem zdobywała, pracując dla jednego z domów mediowych. Tuż po studiach założyła firmę woshwosh, która zajmuje się czyszczeniem i renowacją obuwia. Co więcej, propaguje życie w zgodzie z zasadami zero waste, a także angażuje się w działalność charytatywną – z sukcesem organizuje zbiórki obuwia dla osób potrzebujących i wiele więcej. Jest uważana za ekspertkę w swojej branży. Natomiast nie ma zamiaru osiadać na laurach. Chce się dalej rozwijać. I teraz ma ku temu świetną okazję. 

Martyna Zastawna w gronie 15 najbardziej obiecujących kobiet w biznesie na świecie

Martyna Zastawna trafiła do programu mentoringowego Fortune Most Powerful Women, za którego stworzenie i koordynację odpowiada Departament Stanu USA. Jak dowiadujemy się z postu opublikowanego na jej Instagramie, jako jedna z (zaledwie) 15 kobiet z całego świata spotka się przedstawicielami i przedstawicielkami świata polityki, nauki oraz biznesu. Będzie mogła uczyć się, czerpać wiedzę i inspirację od osób zaangażowanych w tworzenie takich gigantów jak m.in. Patagonia, Nike, Allbirds, Google, Pinterest czy Unilever. Przy okazji będzie mogła opowiedzieć, jak z jej perspektywy wygląda promowanie zrównoważonego rozwoju w Polsce oraz w Europie. 

Jako jedna z 15 kobiet na świecie zostałam wybrana przez Departament Stanu USA do Fortune Most Powerful Women- U.S. Department of State Global Women's Mentoring Partnership! Został doceniony mój wkład w rozwój sustainability w Polsce i w Europie.

W maju przez kilkanaście dni - w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Filadelfii, San Francisco, Harvardzie i Atlancie będę miała niezwykła okazję spotykać się z przedstawicielami świata polityki, nauki i przede wszystkim biznesu.

Patagonia, Nike, Allbirds, Google, Pinterest, Unilever - to tylko część firm, z którymi będę miała przyjemność rozmawiać, czerpać inspirację, ale także opowiadać o rozwoju sustainability w Polsce i Europie.

To ogromna szansa nie tylko dla mnie i dla @woshwosh.pl, ale także dla całej Polski. Czas pokazać, że wszystko jest możliwe! – brzmi fragment opublikowanego przez Martynę Zastawną postu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.