Coraz więcej kobiet w Polsce decyduje się na założenie własnego biznesu. Pragną niezależności, chcą spełniać marzenia albo realizują pomysły, w które nikt inny nie wierzył. Oferują produkty czy usługi na najwyższym poziomie, dbają o wszelkie detale, wiedzą, jak zarządzać swoim teamem i między innymi dzięki temu odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. A my z dumą je obserwujemy i chętnie wspieramy. Na Glamour.pl regularnie piszemy o firmach tworzonych i zarządzanych przez kobiety. W naszym serwisie, a także na platformie streamingowej Spotify dostępny jest również podcast Glamour Girlboss, w którym opowiadamy ich – niezwykle inspirujące – historie. Co roku organizujemy plebiscyt Kobieta Roku Glamour, w którym nagradzamy m.in. kobiece biznesy. Co więcej, dołączamy do globalnej akcji Glamour By Women, której celem jest zwrócenie większej uwagi na przedsiębiorczość kobiet. 

Polskie firmy stworzone i zarządzane przez kobiety, które warto znać

Magda Butrym projektuje ubrania i akcesoria, które podbijają serca topowych gwiazd, na czele z Hailey Bieber, członkiniami klanu Kardashian-Jenner oraz Rihanną. Justyna Konczewska wierzy w drugi (lub kolejny) obieg i skutecznie go promuje. Martyna Zastawna przekonuje, że lepiej naprawić i nosić dłużej niż po prostu wyrzucić. Ania Kuczyńska skutecznie walczy z sezonowością, do tego udowadnia, że wysoka jakość zawsze się obroni. Monika Kalicińska łączy unikatowy design z funkcjonalnością. Justyna Kosmala wie chyba wszystko o gościnności, poza tym nikt nie opowiada o jedzeniu tak pięknie jak ona. A Agnieszka Antosik prowadzi agencję, której zaufały takie marki jak Hermès czy Bimba Y Lola. Te dziewczyny działają w różnych branżach, ale łączy je jedno – wiedzą, jak prowadzić biznes na najwyższym poziomie. Ich firmy niczym nie odstają od tych, które powstają w innych częściach Europy czy świata. 

Glamour By Women, czyli inspirujące kobiety i ich firmy 

„By Women” to hasło nowej – globalnej akcji stworzonej przez Glamour. Zajrzyjcie do naszej galerii (poniżej) i poznajcie kobiety, które odnoszą spektakularne sukcesy w biznesie, a tym samym inspirują innych do spełniania własnych marzeń. Wśród nich twórczynie marek modowych, urodowych, cool restauracji i nie tylko. Historie tych dziewczyn to gotowy materiał nie tylko na artykuł, ale na rzetelny poradnik o przedsiębiorczości. Dlatego warto poznać je bliżej. 

Wspieraj i kupuj od polskich marek tworzonych przez kobiety

Warto wspierać lokalne, polskie marki, szczególnie te tworzone i zarządzane przez kobiety. Podejmując decyzje konsumenckie pamiętajcie więc, by kupować kosmetyki i ubrania produkowane w Polsce, nad których powstawaniem pieczę miały inspirujące dziewczyny.