Rutyna pielęgnacyjna powinna uwzględniać nie tylko nasz typ cery i odpowiadające mu kosmetyki, ale również styl życia. Często zdarza się tak, że nagle obserwujemy pogorszenie stanu skóry, choć nie wydaje nam się, żeby zaszły jakieś szczególne zmiany. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Jedną z nich są czynniki środowiskowe. Nasze otoczenie ma ogromny wpływa na kondycję naszej skóry. Jakiś czas temu pisaliśmy o post breakup face, czyli cerze po rozstaniu, która w wielu przypadkach staje się osłabiona, odwodniona, pozbawiona blasku i podatna na wypryski. Tym razem skupimy się na pobycie w biurze. Okazuje się bowiem, że nawet przebywanie w miejscu pracy może odbić się niekorzystnie na stanie naszej skóry. Co to dokładnie jest post office face i jak sobie z nią poradzić? Przed wyjściem do pracy warto zadbać nie tylko o odpowiedni strój, ale również kilka innych kwestii.

Post office face – Jak klimatyzacja wpływa na skórę?

Latem z przyjemnością myślimy o wejściu do klimatyzowanego biura. Zimą natomiast, kiedy marzniemy na zewnątrz, nie możemy się doczekać, żeby w końcu poczuć panujące z nim ciepło. Pomimo że w obu przypadkach wejście z zewnątrz do środka sprawia nam przyjemność, to już nasza skóra niekoniecznie ją odczuwa. Ogrzewanie i klimatyzacja zmieniają bowiem nie tyko temperaturę, ale również wysuszają powietrze. Suche powietrze przekłada się natomiast na wysuszenie skóry. Z tego powodu wychodząc do biura warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Dodatkowo istotne jest pamiętanie o tym, że taką rolę pełni nie tylko krem do twarzy. Balsam i krem do rąk o właściwościach nawilżających także są w tym przypadku wskazane.

 

 

Post office face – Jak ekran komputera wpływa na skórę?

Doskonale wiemy, że ekrany komputerów mają negatywny wpływ na wzrok. Okazuje się jednak, że na tym wcale nie koniec. Problemów może być znacznie więcej. Urządzenia z ekranami czyli nasze laptopy, tablety i smartfony są źródłem promieniowania HEV. Generowane przez nie niebieskie światło sprawia, że nasza skóra szybciej się starzejepojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Rezygnacja z siedzenia przed ekranem dla wielu osób jest niemożliwa, zwłaszcza jeżeli wiąże się z tym ich praca zawodowa. Na szczęście możemy temu zaradzić. Tak jak wychodząc na zewnątrz używamy filtrów chroniących nas przed promieniowaniem słonecznym, tak samo siadając przed ekranem możemy aplikować kosmetyk, który da ochronę przed blue light.

 

 

Zobacz także:

Post office face – Jak biurowe oświetlenie wpływa na skóra?

Podstawowym kosmetykiem, który warto używać codziennie przed wyjściem z domu, jest krem z filtrem SPF. Okazuje się jednak, że nie tylko na zewnątrz jesteśmy narażeni na promieniowanie UV. Warto pamiętać, że promieniowanie UVB, które przyczynia się do powstawania chorób skóry, nie jest w stanie przeniknąć przez szybę samochodu czy biurowego okna. Promieniowanie UVA jednak nie zostanie powstrzymane przez warstwę szkła. Jeżeli zatem zależy nam na ochronie przed fotostarzeniem, to musimy pamiętać o zabezpieczeniu także we wnętrzach. Dodatkowo niektóre oświetlenie może być źródłem podobnego problemu. Promienie UV są wytwarzane nie tylko przez słońce. Sztuczne oświetlenie, takie jak żarówki fluorescencyjne, również wytwarza promienie UV. Krem SPF może być zatem wskazany także w biurze.

 

 

Post office face – Jak nieodpowiednie nawodnienie wpływa na skórę?

Poziom nawodnienia przekłada się również na kondycję skóry. Warto zatem pamiętać, że nawet napięty grafik w biurze powinien pozwalać na to, żeby uzupełniać poziom płynów. Tym sposobem dbamy o nawilżenie skóry od wewnątrz. Dodatkowym wsparciem zawsze powinno być też nawadnianie od zewnątrz. Wtedy nasza skóra otrzymuje kompleksową pielęgnację i ma największą szansę nie tylko na to, żeby dobrze wyglądać, ale tak się czuć. Przesuszona cera to bowiem także źródło dyskomfortu, a podczas pracy nie potrzebujemy dodatkowych zmartwień w postaci suchości i podrażnień.

 

 

Post office face – Jak niezdrowe jedzenie wpływa na skórę?

Biurowy kalendarz potrafi nie mieć litości. Kiedy zaczyna w nim brakować czasu na zdrowy posiłek, to sięgamy po przekąski lub fast foody. To odbija się na naszym zdrowiu w wielu aspektach. Skóra nie stanowi tu wyjątku. Zdrowa dieta to nieodłączony element dobrej pielęgnacji. Z tego powodu dobrze wygospodarować czas na odpowiedni posiłek, który będzie bogaty chociażby w antyoksydanty. Jednym z takich, których wsparcie warto mieć każdego dnia, jest witamina C. Powinno się ją dostarczać sobie od wewnątrz i na zewnątrz. Na szczęście nie brakuje dobrych kosmetyków, które będą wsparciem dla zdrowej diety. Dobrze się sprawdzi np. Oio Lab The Future is Bright.

 

 

Post office face – Jak stres wpływa na skórę?

Stres to wróg zdrowej i pięknej cery. Podwyższona adrenalina i przestawienie organizmu w stan podwyższonej gotowości przekładają się na powstaniu stanu zapalnego. Skutkiem może być trądzik, osłabienie czy suchość. Z tego powodu warto po pracy stawiać na relaks. Jednym z dobrych sposobów może być domowe SPA. Gorąca kąpiel, ulubiona muzyka i wspaniale pachnące kosmetyki rozluźnią cały organizm, a przez to będą też wsparciem dla kondycji skóry. Po ciężkim dniu zwyczajnie warto poświęcić sobie trochę czasu i pozbyć się złych emocji, przed którymi nie zawsze jesteśmy w stanie się ochronić. Istnieją też kosmetyki, które pomagają przeciwdziałać negatywnym efektom nadmiernej produkcji hormonów stresu. Przykładem jest serum Ukviat bazujące na ekstrakcie z nasion dzikiego indygo.