Tego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. W czwartek na oficjalnym profilu „Dzień dobry TVN” na Instagramie opublikowano post, za pośrednictwem którego poinformowano o poważnych zmianach w programie. Z jego treści jasno wynika, że w nowym sezonie porannego show, którego start zaplanowano na jesień 2023, nie zobaczymy Anny Kalczyńskiej, Andrzeja Sołtysika, Małgorzaty Ohme, Agnieszki Woźniak-Starak oraz Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ostatnie z wymienionych powrócą w nowych rolach. Natomiast Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński stworzą nowy duet prowadzących. Oto wszystko, co wiemy na ten temat.

Wielkie zmiany w „Dzień dobry TVN”

W ubiegły czwartek (22 czerwca) stacja TVN ogłosiła swoje plany dotyczące „Dzień dobry TVN”. Ku zaskoczeniu wielu widzek i widzów, firma pożegnała się z (aż) pięcioma prowadzącymi. W oficjalnym oświadczeniu, które opublikowano w mediach społecznościowych, podziękowała im, a także życzyła wszystkiego dobrego na dalszych etapach kariery. Nie wiadomo, jakie są dalsze plany Anny Kalczyńskiej, Andrzeja Sołtysika oraz Małgorzaty Ohme. Natomiast wszystko wskazuje na to, że jesienią 2023 Agnieszka Woźniak-Starak i Małgorzata Rozenek-Majdan sprawdzą się w rolach prowadzących nowych formatów. Niestety na tym etapie szczegóły nie są znane. 

Kończymy kolejny sezon “Dzień Dobry TVN”. Z całego serca dziękujemy naszym dotychczasowym prowadzącym Ani Kalczyńskiej, Andrzejowi Sołtysikowi, Małgosi Ohme za wspaniałą współpracę, ich profesjonalizm, uśmiech, otwartość na drugiego człowieka. To wyjątkowa przygoda, która połączyła wszystkich w naszej redakcji. Jesteśmy im wdzięczni za każdy dzień spędzony wspólnie przy pracy nad programem.

@annakalczynskam, Andrzeju, @gosiaohme, to dzięki Wam widzowie rozpoczynali poranki z energią i uśmiechem.

Wiemy, że zmiany nie są łatwe, wywołują dużo emocji, które szanujemy. Równocześnie otwierają nowe drzwi, dlatego już dziś trzymamy kciuki za Agnieszkę Woźniak-Starak, na którą czeka kolejny projekt w naszej stacji oraz rola prowadzącej podczas najważniejszych wydarzeń telewizyjnych.

Nowy duet w “Dzień Dobry TVN” stworzą Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński.

Małgosi Rozenek-Majdan w imieniu całej redakcji życzymy kolejnych zawodowych sukcesów. Bardzo dziękujemy za czas spędzony z nami w “Dzień Dobry TVN”. Już wkrótce poinformujemy o jej nowym programie.

Jesienią “Dzień Dobry TVN” czekają zmiany, o których będziemy informować niebawem. Prowadzący pojawią się w nowych rolach i następującym składzie: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński – czytamy na oficjalnym profilu „Dzień dobry TVN” na Instagramie. 

Prowadzący „Dzień dobry TVN” komentują zmiany w programie

Główne zainteresowane i główni zainteresowani całą sprawą zaczynają komentować decyzję TVN-u (także w mediach społecznościowych). Agnieszka Woźniak-Starak napisała na swoim Instagram Stories, że lubi zmiany. Poza tym przeprosiła osoby, które próbowały się z nią skontaktować – było to utrudnione, ponieważ za nią intensywny, ale jednocześnie piękny wieczór.

Zawsze powtarzam, ze lubię zmiany, a to sporo w życiu ułatwia. Wszystkich, którzy próbowali się do mnie dzisiaj dodzwonić, bardzo przepraszam, ale to był wyjątkowo intensywny wieczór. I piękny również - przyznała Agnieszka Woźniak-Starak na Instagram Stories.

Anna Kalczyńska opublikowała relację z wymownymi podpisami: Dzień dobry bez „Dzień dobry TVN” oraz ściskam Was wszystkich, miejcie się dobrze

Andrzej Sołtysik nie zabrał głosu w sprawie. Ale zrobiła to jego partnerka – Patrycja Sołtysik. Odpowiadając na komentarz jednej z osób na Instagramie, przyznała, że wspomniana decyzja również ich zaskoczyła.

„Dzień dobry TVN” czekają kolejne zmiany. Jeśli dowiemy się, czego będą dotyczyć, na pewno poinformujemy was o tym. Stay tuned.