Dwie hollywoodzkie ikony zagrają razem w kobiecej i pełnej napięcia historii. Obie aktorki są również producentkami filmu. Oto wszystko, co wiemy o „Mother's Instinct”.

W nową produkcję zaangażowane są dwie wielkie gwiazdy: Anne Hathaway i Jessica Chastain. Anne pojawiła się na Festiwalu w Cannes i zrobiła furorę. Zdjęcia gwiazdy obiegły sieć, a internauci zachwycali się urodą i kreacjami aktorki. Jako ambasadorka Bvlgari wzięła udział wraz Zendayą w kampanii reklamowej marki. Co do Jessiki Chastain warto przypomnieć, że pod koniec marca 2022 roku zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za swoją rolę w fimie „Oczy Tammy Faye”. To już trzeci raz, gdy możemy oglądać obie aktorki na jednym ekranie. Do tej pory mogłyśmy i mogliśmy podziwiać je w „Interstellarze” (2014), a na wspomnianym Festiwalu w Cannes premierę miał „Armaggedon Times”. Ich ostatni, wspólny projekt to thriller psychologiczny i trzeba dodać, że zapowiada się bardzo obiecująco. Film jest remakiem europejskiej produkcji, a jego akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych.  

„Mother’s Instinct” – film z Anne Hathaway i Jessicą Chastain

„Mother’s Instinct” to film realizowany przez studio Neon, które odpowiada za sukcesy takich produkcji jak „Parasite” (2019) i „Spencer” (2021). Zdjęcia rozpoczęły się 25 maja i powstają w Stanach Zjednoczonych i Luksemburgu. Reżyserem filmu został Olivier Masset-Depasse, który dobrze zna tę historię. Jeśli to nazwisko nic wam nie mówi, nie martwcie się – spieszymy z informacjami. Masset-Depasse jest Belgiem, który wyreżyserował pierwotną wersję „Mother’s Instinct” w 2018 roku. W jego ojczystym kraju produkcja „Duelles”, bo taki nosi tytuł, zdobyła aż 9 prestiżowych nagród Magritte. W Polsce zarówno film, jak i książka autorstwa Barbary Abel, na podstawie której powstała belgijska produkcja, nie są dostępne. Anglojęzyczna adaptacja będzie oparta na scenariuszu Sarah Conradt.

„Mother’s Instinct” – fabuła filmu z Anne Hathaway i Jessicą Chastain

Akcja „Mother's Instinct” osadzona jest w latach 60. XX wieku. Opowiada o relacji między Alice (Jessica Chastin) i Celine (Anne Hathaway). Kobiety są najlepszymi przyjaciółkami i sąsiadkami. Żyją w spokojnej rzeczywistości składającej się z wypielęgnowanych trawników, zadbanych domów, pięknych dzieci i odnoszących sukcesy mężów. To wszystko zostanie wywrócone do góry nogami przez tragiczny wypadek. Syn Celine wypada z okna sypialni i ginie na oczach Alice, która nie może go uratować. To wydarzenie zamieni się w koszmar, podsyci poczucie winy, podejrzliwość, paranoję i potrzebę zemsty. Instynkt macierzyński Alice i Celine doprowadzi obie kobiety do walki ze sobą, jednocześnie ujawniając ciemniejszą stronę każdej z nich.

Reżyser tak mówi o „Mother's Instinct”:

Relacja między matką a dzieckiem jest najpotężniejszym połączeniem między dwojgiem ludzi. Kiedy ta więź zostaje zerwana, stawia pod znakiem zapytania konwencjonalną moralność, a nawet zdrowy rozsądek. W atmosferze za zamkniętymi drzwiami Ameryki lat 60. „Mother's Instinct” staje się przerażającą, wysokociśnieniową beczką prochu.

 

„Mother’s Instinct” – zdjęcia z planu filmu z Anne Hathaway i Jessicą Chastain

Belgijski reżyser twierdzi, że trzeba aktorek kalibru Anne Hathaway i Jessiki Chastin, żeby przekazać złożoność i zawiłość postaci. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu i trzeba przyznać, że robią wrażenie! Anne Hathaway w dopasowanej, akwamarynowej sukience, butach w identycznym odcieniu i białych rękawiczkach wygląda zupełnie jak Jackie Kennedy! Do tego słomiana torebka, stylowe okulary przeciwsłoneczne i czerwona szminka. Jessica Chastain jest natomiast w klasycznej fryzurze z lat 60. i ma na sobie miętowozieloną sukienkę bez rękawów, kremowe buty na obcasie i torebkę w takim samym kolorze. Smaku dodaje widoczny na zdjęciach kultowy, amerykański samochód – Pontiac. „Mother's Instinct”  to będzie nie tylko przeżycie, ale również uczta dla oczu – zwłaszcza dla fanek i fanów estetyki retro.  

„Mother's Instinct” – data premiery

Niestety póki co nie znamy daty premiery filmu „Mother's Instinct”, ale damy wam niezwłocznie znać, kiedy dowiemy się czegoś na ten temat!

Zobacz także: