TVN pracuje nad serialem kryminalnym na podstawie książki Katarzyny Bondy „Lampiony”

Jej książki sprzedają się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, i to właśnie one są jednymi z tych, po które Polacy sięgają najczęściej. Kwestią czasu było więc, by na podstawie jednej z nich nakręcono serial. Wyzwania podjęła się stacja TVN, która poinformowała właśnie, że pracuje nad serialem kryminalnym opartym o książkę „Lampiony”, trzecią z bestsellerowej serii Katarzyny Bondy „Cztery żywioły”. 

Najpopularniejsze książki w Polsce – tych autorów czytamy najchętniej. Zaskoczeni? >>>

Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć serial TVN na podstawie książki Katarzyny Bondy?

„Lampiony”, podobnie jak pozostałe cztery książek z serii „Cztery żywioły”, to historia profilerki Saszy Załuskiej. Fabuła powieści osadzona jest w Łodzi, mieście, w którym dochodzi do serii nieprzyjemnych wydarzeń: pożarów, napadów na bezdomnych, aktów homofobii i antysemityzmu, wyłudzeń i fałszerstw. W to wszystko wkracza właśnie Sasza Załuska, która powoli odkrywa nie tylko mroczne tajemnice miasta, ale i... własnej przeszłości. Na ile serial będzie zbliżony do książki? Dowiemy się już niebawem. Premiera planowana jest jeszcze na 2020 rok. Serial na podstawie książki Katarzyny Bondy „Lampiony” będzie można oglądać na platformie player.pl. Czekacie?

Dodamy tylko, że TVN wcześniej zaadaptował na serial kryminalny inną ze słynnych powieści autorstwa polskiego pisarza, prywatnie byłego partnera Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza. Mowa o serialu „Chyłka-Kasacja”, w którym główną rolę zagrała Magdalena Cielecka, a na małym ekranie mogliśmy oglądać też, takie nazwiska jak Jakub Gierszał, Artur Żmijewski czy Szymon Bobrowski. Podejrzewamy więc, że obsada serialu opartego na książce Bondy „Lampiony” będzie równie doborowa. Zwłaszcza, że szykuje się kolejna kobieca postać obdarzona wielką charyzmą!