Magazyn The Hollywood Reporter już po raz kolejny stworzył ranking najbardziej wpływowych stylistów pracujących dla największych sław Hollywood. Na jakich zasadach powstawało to zestawienie? Otóż, w przypadku wyróżniania topowych stylistów bierze się pod uwagę, ile razy strój ich klientów został doceniony, wyróżniony (lub - o zgrozo! - skrytykowany) podczas wyjść na czerwony dywan. Okazuje się jednak, że coraz częściej liczą się także tzw. stylizacje off-duty, którymi w dzisiejszych czasach media są szczególnie zainteresowane.

Wiadomo, że zwykle styliści ostro ze sobą rywalizują - każdy z nich chce aby stworzona przez niego stylizacja została zapamiętana na długo. Dobry stylista pamięta także o tym, że to jego klient musi wyglądać perfekcyjnie i czuć się komfortowo, a przy okazji, chce pokazać w tym wszystkim samego siebie. Na początku tego roku mieliśmy jednak w Hollywood wydarzenie, które pokazało, że czasem zdarza się tak, że od rywalizacji ważniejsza jest współpraca. 

Na pewno pamiętacie ostatnie rozdanie Złotych Globów, kiedy gwiazdy w ramach akcji Time’s Up założyły czarne kreacje w geście solidarności z ofiarami przemocy seksualnej (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Nie dość, że wszyscy styliści zobowiązani byli przygotować swoim podopiecznym czarne suknie, garnitury i smokingi (przez co łatwiej było o jakiekolwiek powtórzenia), to wszyscy postanowili wspierać się wzajemnie i pomagać w swojej pracy. W świecie nieustannej gonitwy i konkurencji, był to naprawdę przełomowy moment.

ZOBACZ TAKŻE: Millie Bobby Brown chce przyjść na urodziny fana „Stranger Things”. Nie zgadniecie z jakiego powodu!

Cały ranking wrzuciłyśmy poniżej, ale już teraz zdradzimy wam, że znajdziecie w nim zarówno nazwiska, które są w czołówce już od wielu lat, w tym wybitna w swej dziedzinie Kate Young, odpowiedzialna m.in. za wizerunek Margot Robbie, Dakoty Johnson, Seleny Gomez oraz Natalie Portman, jak i te całkiem nowe i świeże – np. Wayman Bannerman i Micah McDonald (to oni ubierają Tessę Thompson), czy Thomas Carter Phillips (to właśnie jemu zaufała sama Millie Bobby Brown!). Sprawdźcie, kto jeszcze pojawił się na liście Najbardziej wpływowych stylistów w Hollywood!

Najbardziej wpływowi styliści w Hollywood według The Hollywood Reporter:

1. Kate Young

2. Elizabeth Saltzman

3. Samantha McMillen

4. Elizabeth Stewart

5. Julia Von Boehm

6. Ilaria Urbinati

7. Micaela Erlanger

8. Karla Welch

9. Cristina Ehrlich

10. Jill Lincoln i Jordan Johnson

11. Petra Flannery

12. Law Roach

13. Rob Zangardi i Mariel Haenn

14. Jason Bolden

15. Wendi and Nicole Ferreira

16. Leslie Fremar

17. Tara Swennen

18. Erin Walsh

19. Nicky Yates

20. Thomas Carter Phillips

21. Jen Rade

22. Jason Rembert

23. Annabelle Harron

24. Penny Lovell

25. Wayman Bannerman i Micah McDonald