Monopoly to kultowa gra planszowa, która nie tylko łączy pokolenia, ale również rozwija umysł, a także poszerza zdolności poznawcze. Dlatego już dawno stereotyp, że planszówki są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci, został obalony. Dorośli uwielbiają rozwiązywać łamigłówki lub po prostu spędzić wieczór ze znajomymi przy niezobowiązującej partyjce ulubionej gry. Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier tego typu, która ma wielu fanów, zarówno wśród starszych, jak i młodszych graczy. Podstawowa wersja powstała w latach 30. w Stanach Zjednoczonych podczas „Wielkiego Kryzysu”, który dotknął wszystkie gałęzie gospodarki. Dzięki Monopoly każdy może na chwilę poczuć się jak przedsiębiorca, zarządzać pieniędzmi i inwestować w nieruchomości oraz zbierać od tego profity, czyli po prostu – bogacić się. W ciągu kilkudziesięciu lat powstało wiele wersji Monopoly – od tych wzorowanych na animowanych bajkach (Spongebob, Simpsonowie, Król Lew), przez filmy (Star Wars) po kultowe zespoły (The Beatles, Queens, AC/DC). 

Monopoly dla Millenialsów to najlepsza wersja tej kultowej gry! Wcale nie chodzi o kupowanie nieruchomości >>>

Monopoly „Riverdale” – gdzie kupić i jaka jest cena planszówki?

Największą popularnością cieszą się jednak gry, które są wzorowane na popularnych serialach. Kultową już wersją Monopoly jest ta na podstawie „Friends”, w której każdy gracz może utożsamić się z ulubionym bohaterem za sprawą spersonalizowanych tokenów. Podejrzewamy, że dużą konkurencją będzie dla nich wersja Monopoly „Riverdale”, która niedawno trafiła do sprzedaży. To jedna z najpopularniejszych młodzieżowych produkcji ostatnich lat – przygody Jugheada, Betty, Cheryl, Veroniki, Archiego i innych bohaterów, którzy rozwiązują zagadki kryminalne i mierzą się z różnymi siłami zła zachwyciły widzów. W oczekiwaniu na kolejny, 5. sezon serialu, idealną rozrywką będzie gra w Monopoly. Gra jest dostępna w salonach Empik w cenie 149,99 zł. Jeżeli chcecie wcielić się w swoich ulubionych bohaterów i jeszcze raz odkryć największe sekrety miasteczka oraz przeżyć najlepsze momenty z serialu, nie zwlekajcie i koniecznie sprawdźcie planszówkę „Riverdale”!

Monopoly „Riverdale” – jak wygląda i na czym polega gra?

W Monopoly „Riverdale” wcielicie się w ulubionego bohatera za sprawą spersonalizowanych tokenów – gitary Archiego, perły Veroniki, notatnik Betty, broszkę Cheryl, czapkę Jugheada oraz kultowy shake Pop’s! Plansza zawiera grafiki, przypominające najlepsze i ekscytujące momenty z serialu, a zasady są bardzo podobne do tych obowiązujących w klasycznej wersji Monopoly. Jednak zamiast nieruchomości, można w niej kupować, sprzedawać i wymieniać się własnościami miasteczka Riverdale, np. menu pop’s Choc’lit Shoppe czy tajemniczą własność Sióstr Cichego Miłosierdzia. Cel jest taki sam, jak w klasycznym Monopoly – doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa.

W galerii powyżej znajdziecie zdjęcia Monopoly w wersji „Riverdale”. Sprawdźcie, jak wygląda gra planszowa w nowej, kolekcjonerskiej wersji. Skusicie się na partyjkę gry w długie, letnie wieczory? To doskonały sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi.