„Król tygrysów” to serial dokumentalny Netflixa, w którym poznaliśmy świat właścicieli prywatnych ogrodów zoologicznych dla dużych kotów. Produkcja nie pokazała nam jedynie życia drapieżników w niewoli, ale przede wszystkim odsłoniła intrygi, konflikty i okrucieństwo jakie towarzyszy trzymaniu dzikich zwierząt dla własnego kaprysu.

„Król tygrysów” – co wiemy na tematy serialu dokumentalnego Netflixa?

Serial dokumentalny „Król tygrysów” przedstawia świat kolekcjonerów wielkich kotów, którzy na terenie Stanów Zjednoczonych hodują je w prywatnych ogrodach zoologicznych. Produkcja skupia się przede wszystkim na tematach związanych z konfliktem, który istnieje pomiędzy dwoma takimi miejscami, a dokładnie prowadzącymi je osobami. Jedną ze stron jest Joe Exotic, który prowadzi park zwierząt egzotycznych Greater Wynnewood, a drugą Carol Baskin, do której należy Big Cat Rescue. Wydawać by się mogło, że para powinna mieć wspólne cele i stawiać na współpracę. Jest jednak dokładnie na odwrót. Zamiast rozwijać wspólnie pasję do dzikich kotów i razem im pomagać, oni wolą obrzucać się oskarżeniami i robić wszystko przeciw sobie. Konflikt w końcu wymyka się spod kontroli. Finalnie okazuje się, że dużo bardziej niebezpieczny od drapieżnych kotów, może być człowiek. Czego zatem możemy spodziewać się w kontynuacji serialu dokumentalnego o tygrysach, który już w poprzednim sezonie zaskakiwał na każdym kroku? Bez wątpienia nie będzie nudy. Sam Netflix podkreślił, że drugi sezon „Króla tygrysów” będzie tak samo obfitował w chaos i szaleństwo, jak pierwszy.

Drugi sezon „Króla tygrysów” – zwiastun

Najpierw Netflix podzielił się z widzami zwiastunem, który jest zapowiedzią kilku produkcji. Widzieliśmy w nim Carole Baskin na tle sądowych korytarzy. Joe Exotic w zwiastunie wykonywał natomiast telefon z więzienia, w którym odsiaduję karę 22 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak nie koniec. Netflix podzielił się także kolejną zapowiedzią już konkretnie dedykowaną serialowi dokumentalnemu „Król tygrysów”. Nie dowiadujemy się z niej jednak zbyt wiele. Zwiastun do drugiego sezonu „Króla tygrysów” nie zdradza szczegółów dotyczących produkcji. Pewne jest jednak, że w kontynuacji zobaczymy znanego nam już bohatera. Joe Exotic, o którym mowa, z pewnością zadba, żebyśmy się nie nudzili podczas oglądania nowych odcinków. Intrygi i konflikty będą tak samo widoczne, jak miało to miejsce w pierwszym sezonie. Sporo się jednak zmieni, bo życie bohatera obróciło się o 180 stopni.

„Król tygrysów” – kiedy premiera drugiego sezonu?

Netflix ostatnio bombarduje nas wiadomościami o kontynuacjach ulubionych seriali. Wśród hitów, które doczekają się nowych sezonów, jest także „Król tygrysów”. Nowe odcinki pojawiają się na platformie Netflix jeszcze w tym roku. Premierę drugiego sezonu „Króla tygrysów” zaplanowano na 17 listopada.