W 2014 roku, kiedy Tinder zawitał do Polski, mało kto był chętny, by randkować za jego pośrednictwem. Większość osób uważała, że to narzędzie do umawiania się na niezobowiązujący seks. Oczywiście też. Ale nie tylko! Szybko okazało się, że za pośrednictwem Tindera można nawiązywać znajomości o różnym charakterze. Ważne przy tym, aby wiedzieć, czego się szuka, choć przydaje się także otwartość na to, co może przynieść los. Dziś aplikacje do randkowania to naturalny element naszej rzeczywistości, której istotną częścią jest ta wirtualna strona. Nic też dziwnego, że fenomen kulturowy Tindera stał się tematem licznych publikacji w mediach, książek, wykładów, ale też filmów czy seriali. 

Powstaje film o Tinderze – o czym będzie 

Polska produkcja opowiadająca o użytkowniczce Tindera, czyli jednej z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie, oparta będzie na bestsellerowej książce 50 twarzy Tindera napisanej przez Joannę Jędrusik. Wydawca książki, Krytyka Polityczna, oraz autorka podzielili się tą informacją w mediach społecznościowych. Póki co nie wiemy, jeszcze kto zajmie się reżyserią filmu ani kto w nim zagra. 

 

50 twarzy Tindera – o czym opowiada książka 

Joanna Jędrusik w swojej debiutanckiej książce opisała swoje własne przygody z aplikacją randkową i poznanymi za jej pośrednictwem ludźmi. A randkowała za bardzo intensywnie i poznała wiele typów osób występujących na Tinderze. Na tej bazie powstał swego rodzaju osobisty, bardzo szczery reportaż – miejscami wyjątkowo śmieszny, ale też często zmuszający do refleksji, która nie zawsze jest wesoła. Jędrusik pisze bowiem nie tylko o swoich doświadczeniach, lecz także szerzej – o naszej kondycji jako społeczeństwa. O poszukiwaniu bliskości i kolejnych rozczarowaniach, o samotności wśród ludzi, próbie zapełnienia pustki. Jest również o doświadczeniach seksualnych, ale i emocjonalnych – nie wiadomo, które są bardziej „porno”. Bez wątpienia też łatwo można się autorką-bohaterką utożsamić, zwłaszcza jeśli jest się osobą randkującą – i to nie tylko dzięki nowym technologiom – czy ma się randkujących przyjaciół i przyjaciółki. Bo kto z nas nie był choć raz na nieudanej randce, nie strzelił podczas ważnego spotkania z miłosnym/seksualnym potencjałem jakiejś gafy i tak dalej. Dlatego bardzo czekamy na film i to, jak zostaną w nim przedstawione współczesne relacje. 

Joanna Jędrusik – kim jest

Autorką bestselleru 50 twarzy Tindera jest kulturoznawczyni Joanna Jędrusik. Po latach pracy na etacie w korporacji zmieniła swoje życie, zostając pisarką. Ma na koncie także wspomnianą książkę Pieprzenie i wanilia, prowadzi również podcast w Łóżku z Jędrusik oraz przygotowuje kolejne publikacje książkowe. Jest także publicystką, która współpracuje z Krytyką Polityczną.