Powstaje muzeum poświęcone twórczości DJ-a Aviciiego – „The Avicii Experiance”!

„Był najlepszym DJ-em swojej generacji, który zmienił muzykę” – o Timie Berglingu, szerokiej publiczności znanym jako DJ Avicii, powiedział jego bliski współpracownik, gitarzysta Mike Einzinger. Nominacje do Grammy (w 2012 i 2013 roku) i ilość wyświetleń jego utworów na YouTubie są tylko tego potwierdzeniem. Hity takie jak: „Bromance”, „Wake Me Up”, „Hey Brother”, „Waiting for Love” czy  „Fade into Darkness” znamy przecież wszyscy. Niestety kolejnych nie będzie – w kwietniu 2018 28-letni wówczas Avicii popełnił samobójstwo. Teraz powstaje muzeum poświęcone jego twórczości.

DJ Avicii: znamy przyczynę śmierci! Rodzina wydała oficjalne oświadczenie >>>

Muzeum Aviciiego powstanie w Sztokholmie

Muzeum DJ-a Aviciiego powstanie w Sztokholmie – miejscu urodzenia muzyka. W „The Avicii Experiance”, bo właśnie tak będzie nazywać się muzeum, obejrzymy interaktywną wystawę obejmującą całą twórczość artysty – od samego początku. Będzie to okazja nie tylko, by przypomnieć sobie jego najsłynniejsze utwory, ale i posłuchać tych, które nie wyszły nigdy na światło dzienne. A także obejrzeć niepublikowane wcześniej zdjęcia i filmy muzyka. Ale to jeszcze nie wszystko – muzeum przyświecać będzie także ważna misja. 

„Będziemy prowadzić działania koncentrujące się na młodzieży, w celu prowadzenia otwartego i integracyjnego dialogu na temat zdrowia psychicznego” – zapowiedział Klas Berling, ojciec artysty na łamach oficjalnego oświadczenia. Jak wiadomo bowiem, DJ Avicii od lat zmagał się z towarzyszącym mu nieustannie uczuciem niepokoju i napadami paniki (to właśnie one w dużej mierze przyczyniły się do śmierci muzyka).

Część dochodów z muzeum zostanie więc przeznaczonych na The Tim Berling Foundation – fundację, którą ojciec Aviciiego założył po śmierci syna, by wspierać młodych ludzi, którzy borykają się z problemami psychicznymi – takimi jak właśnie Tim. Dokładna data otwarcia muzeum Aviciiego nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że będzie to w 2021 roku.

DJ Avicii był w sekretnym związku z czeską modelką! Zobaczcie ich wspólne zdjęcia >>>