Hiszpańskie seriale Netflixa cieszą się w Polsce sporą popularnością. Na ich czele stoi oczywiście Dom z papieru. Produkcja o nietypowym gangu dowodzonym przez Profesora (Álvaro Morte), za którą odpowiedzialny jest Alex Pina, doczekała się do tej pory czterech sezonów i wiadomo już, że kolejny piąty będzie niestety ostatnim. Co oznacza, że w nadchodzącej części La Casa de Papel dowiem się, jak zakończą się losy Tokio (Úrsula Corberó), Rio (Miguel Herrán), Denver (Jaime Lorente), Lizobny (Itziar Ituño) i pozostałych członków grupy, która w czerwonym kominezonach i maskach z wizerunkiem Salvadora Dalego najpierw napadła na hiszpańską mennicę, a później Bank Hiszpanii. Dla tych wszystkich, którzy już nie mogą doczekać się nowego sezonu i już żałują, że nie powstanie kolejny, mamy dobrą wiadomość. Netflix ogłosił, że powstanie zupełnie nowa wersja Domu z papieru!


ZOBACZ KONIECZNIE: Wywiad z obsadą Domu z papieru! Rozmawiamy z Úrsulą Corberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor) i resztą ekipy >>>
 

Netflix zapowiada nową wersję Domu z papieru!

I to w innym języku, bo będzie to koreańska adaptacja La Casa de Papel. Reżyserem produkcji jest Kim Hong-sun, to twórca takich telewizyjnych produkcji jak The Guest, Voice i Black, a zarazem uznany twórca kryminałów fantastycznych. Z kolei za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się m.in. jedna z produkcji Netflix pt. Hologramowa miłość (My Holo Love) czy serial tvN pt. Pamiętnik psychopaty (Psychopath Diary). Nowy projekt jest efektem współpracy BH Entertainment i Contents Zium. 

- Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych – mówi Alex Pina. - To fascynujące, że świat Domz papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony – dodaje.

Koreańska odpowiedź na Dom z papieru będzie liczyła 12 odcinków. Data premiery serialu nie jest póki co znana.


Ta polska modelka wygląda jak zaginiona siostra Tokio z serialu „Dom z papieru”! >>>