Szykuje się kolejny polski serial na podstawie książkowego bestselleru. Po po ogromnym sukcesie ekranizacji powieści Ślepnąc od świateł Krzysztofa Skoniecznego, która okazała się najlepszą rodzimą serialową produkcją zeszłego roku, a także Nielegalnych, czyli małoekranowej wersji tetralogii Vincenta V. Severskiego z Grzegorzem Damięckim, Agnieszką Grochowską i Filipem Pławiakiem w obsadzie, odpowiedzialny właśnie za produkcję tego drugiego tytułu Canal+, bierze się za kolejny tytuł. Tym razem będzie to Król Szczepana Twardocha, jedna z najpopularniejszych książkowych pozycji ostatnich lat w naszym kraju.

Król Szczepana Twardocha będzie serialem! Odpowiedzialny za produkcję Canal+ wybrał już reżysera

Jak donosi Filmweb.pl, serial będzie składał się z 8 odcinków, a zdjęcia ruszą jeszcze tej wiosny, w kwietniu i potrwają do września 2019. Wiadomo też, kto stanie za kamerą. Będzie to Jan P. Matuszyński, mający na swoim koncie takie obrazy, jak film Ostatnia rodzina, opowiadający o rodzinie Beksińskich, a także seriale - Wataha czy kilka odcinków Nielegalnych. Nie wiemy jeszcze, kto miałby znaleźć się w obsadzie.

Warto przypomnieć, że fabułę Króla, czyli historię Jakuba Szapiro, żydowskiego boksera i gangstera mieszkającego w przedwojennej Warszawie przeniesiono już na deski teatru. Za sztukę o takim samym tytule, jak książka Twardocha, odpowiedzialni są Piotr Demirski oraz Monika Strzępka. Sztukę można obejrzeć w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Sama książka zaś doczekała się kontynuacji w postaci powieści Królestwo. Czytaliście?

Seriale 2019: na te tytuły czekamy najbardziej >>>