Czy wiesz, że hashtag „foodporn” na Instagramie ma już miliard (!) zdjęć? To ponad trzy razy więcej niż #fashion... Wbrew pozorom moda i jedzenie mają ze sobą wiele wspólnego. Możesz założyć szpilki i spódniczkę mini albo luźne spodnie i rozciągnięty sweter, a wszyscy od razu orientują się, jaki jest twój styl życia, jaka mniej więcej jesteś i jaki masz nastrój.

Podobnie jest z jedzeniem: to, co jesz, z kim, kiedy, gdzie, na czym, jak – też pokazuje, jaka jesteś. Lubisz jeść sama czy z przyjaciółmi? Wolisz swobodny street food czy wykwintne kolacje? Tradycyjną kuchnię domową czy międzynarodowe fusion? To sporo zdradza o tobie. A Pyszne.pl i Glamour? Co mamy wspólnego?

Zorganizowaliśmy wspólnie warsztaty dla młodych talentów w stylizacji – to po pierwsze. Zaprosiliśmy influencerów, którzy poprowadzili wykłady o kulisach pracy w świecie mody. Po drugie, cała nasza redakcja KOCHA jeść, a nasza pasja do jedzenia jest pewnie równa pasji do mody. Pyszne.pl jest aplikacją dostępną na Android i iOS, a jednocześnie największym w Polsce serwisem online do zamawiania jedzenia z restauracji.

Nieważne, czy masz ochotę na sushi, burgera, sałatkę, czy pizzę. Nieważne, czy jesteś z Warszawy, Katowic, Olsztyna, Starachowic, czy jednego z dwustu innych miast w Polsce. Trzy minuty i jedzenie zamówione! Oczywiście sprawdziliśmy to podczas warsztatów School of Style. Ta edycja była szczególna: adepci warsztatów, aby wygrać płatny staż w Glamour, musieli... stworzyć projekt stylizacji inspirowanej jedzeniem.

Każdy z nich dostał identyczną szarą bluzę i 45 minut na kombinowanie. Niektórzy nie potrafili szyć, ale najważniejsza była pomysłowość. Wygrały dwie osiemnastolatki. Kasia Wojtała, która na swojej bluzie pokazała skojarzenia z kuchnią francuską i (nasz hit!) listę 10 rzeczy do zrobienia/zjedzenia przed śmiercią. Angelika Cetin, do której trafiło wyróżnienie, umieściła na swojej bluzie hasła związane z jedzeniem – gotycką czcionką! Do tego podziurawiła bluzę i zmieniła jej fason na luźniejszy, nawiązując do stylu Kendall Jenner. To był fun!

Cała sesja dostępna jest w świątecznym wydaniu magazynu Glamour, który już od 9 grudnia w sprzedaży.

TEKST: Magda Jagnicka