Pozy do zdjęć w domu – przodem do okna z lekkim skrętem szyi

Poza pierwsza to wyprostowana sylwetka osoby z twarzą skierowaną do światła, dochodzącego z okna. Dobrze jest lekko skręcić szyję – otrzymamy wtedy jej wydłużenie. Cała postać, wraz z twarzą będzie wyglądała na bardziej smukłą. Podczas wykonywania takiego zdjęcia warto delikatnie się uśmiechnąć. Doda to fotografiom charakteru i wyrazu. Ponadto można także spróbować innego ujęcia z założonymi rękami, splecionymi na piersiach. Ciasny kadr zdjęcia spowoduje pozbycie się niepotrzebnego tła pomieszczenia.

Jakie pozy do zdjęć? – leżenie na brzuchu 

Dobre pozy do zdjęć otrzymamy wtedy, gdy nasz model położy się na brzuchu. Jeżeli będzie słaby dostęp do światła lub w naturalny sposób stworzymy cień - można wtedy wyeksponować rysy kobiecej sylwetki. W pozycji leżącej można podeprzeć brodę rękami lub jedną dłonią. Dobrze wyglądają także portrety wykonywane w takiej pozycji. Nie róbmy jednak zdjęć portretowych od dołu, gdyż optycznie powiększymy tylko twarz modelki. Zdjęcia z bliska warto wykonywać nawet z pozycji siedzącej, będąc na wprost obiektu. Dzięki temu odda się realne kształty postaci.    

Trendy 2019: #Benditliketezza to nowy sposób robienia zdjęć na Instagramie. Na czym polega? >>>

Pozy fotograficzne – na siedząco, ze zgiętymi nogami  

Pozy do zdjęć w domu można poćwiczyć na łóżku lub podłodze. Jedną z propozycji jest siedzenie na środku materaca z podwiniętymi nogami. W takich zdjęciach warto być wyprostowanym, dzięki czemu sylwetka się wyszczupli. Można próbować wykonywać fotografie na wprost, na wysokości postaci. Robiąc zdjęcia od dołu - wydłużymy wyeksponowane nogi modelki.

Inne ujęcie zyskamy, gdy osoba fotografowana skieruje wzrok w zupełnie innym kierunku – najlepiej w stronę okna. Otrzymamy wtedy piękne doświetlenie rysów twarzy. Naturalnie wychodzą zdjęcia, gdy np. poprosimy modelkę o przyglądnięcie się obrazowi wiszącemu na ścianie i zaciekawienie się nim.   

Dobre pozy do zdjęć – twarz podparta ręką lub dłoń wpleciona we włosy  

Pozy na zdjęcia portretowe, w których modelka stoi na wprost obiektywu i podtrzymuje ręką włosy, pozwalają wydobyć jej subtelność i delikatność. Dobry makijaż pozwoli wyeksponować rysy twarzy. Chcąc zatuszować niewielkie mankamenty urody, takie jak na przykład - duży nos, można wykonać zdjęcie od dołu. Aby ukryć odstające uszy - wystarczy obrócić głowę na bok i wykonać zdjęcie z profilu. W portretach warto dokonać zbliżenia na oczy, które pokażą charakter postaci, jej odwagę, czy radość. 

Jeżeli dziewczyna ma długie włosy – można uchwycić na zdjęciach ruch ich rozpuszczania. Kobiecości dodają pozy, w których kobieta ma dłoń wplecioną we włosy. Jeszcze piękniej wyjdzie portret, gdy modelka nałoży wianek na głowę