Pretty shag – modna fryzura na wiosnę-lato 2021

Shag to jedna z 6 fryzur, które w 2021 roku nie mogłyby być bardziej cool. Nic dziwnego, wygląda świetnie, bo dodaje włosom objętości, a przy tym nie wymaga czasochłonnej stylizacji – wręcz przeciwnie – mamy wyglądać jakbyśmy właśnie wstały z łóżka. Jeśli dobrze znacie angielski, domyślacie się pewnie, co mamy na myśli, a wolałybyśmy tego nie tłumaczyć. Grunt to wiedzieć jak wygląda fryzura. A także jak wygląda jej najnowsza, „ładniejsza” odmiana, bo to właśnie ona robić będzie prawdziwą furorę w sezonie wiosna-lato 2021. Panie i Panowie, nadchodzi pretty shag! Oto, co warto wiedzieć o tym uczesaniu. 

Pretty shag – Jak wygląda i jak zrobić?

Podobnie jak klasyczna wersja fryzury pretty shag charakteryzuje się cieniowanymi włosami – obfitą „koroną”, pazurkami przy twarzy i nierówną długością włosów (to właśnie dlatego włosy optycznie zyskują na objętości). Jest to jednak ugrzeczniona wersja pierwowzoru. Cięcia nie są tak ostre, a włosy – choć nierównej długości – układają się w delikatne naturalne fale – takie, jakie robią się po kąpieli w morzu. Wciąż jednak góra fryzury musi być pełniejsza niż jej dół (włosów na czubku głowy jest więcej niż tych opadających na ramiona). Im krótsze będą włosy na czubku głowy, tym look będzie bardziej nonszalancki i zadziorny, ale pretty shag wcale tego nie wymaga, dlatego też fryzura spodoba się dziewczynom, którym brakowało odwagi, by zdecydować się na radykalne cięcie. Inspiracją niech będą uczesania z lat 70. – nonszalanckie i cieniowane, ale eleganckie zarazem. Wyglądające jakby włosy były wiatrem czesane. Tylko tyle i aż tyle! Pretty shag często jest też nieco dłuższy niż tradycyjna fryzura, która najczęściej charakteryzuje się włosami sięgającymi obojczyków (najwyżej!). Dacie się więc przekonać? 

Fankami fryzury już są influencerki, modelki i gwiazdy. Wystarczy wspomnieć Suki Waterhouse, Julian Machann, Gigi Ringel,  czy @yazgosohard. Pretty shag doczekał się też zdjęć na Instagramie. A ich liczba stale rośnie. Zainspirujcie się! Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii u góry strony.