Idealny prezent dla mamy last minute? Niedrogi, ale ciekawy, uroczy i taki, którego nie trzeba szukać w kilku sklepach. Wiemy, jakie podarunki idealnie wpisują się w te warunki. Oto garść pomysłów, na które nie wydacie fortuny, a z pewnością wywołacie uśmiech na twarzy ukochanej mamy.

Prezent dla mamy na ostatnią chwilę: za darmo

Bukiet samodzielnie zerwanych kwiatów

Kwiaty są symbolem miłości, wdzięczności i troski, dlatego uchodzą za najprostszy, a jednocześnie najbardziej trafiony sposób podziękowania mamie za wszystko, co dla nas zrobiła, zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Jesteśmy pewne, że również te, zerwane samodzielnie (np. bez, jaśmin, czy konwalie) przyniosą jej radość i wywołają uśmiech. Jeśli dodatkowo przewiążesz je wstążką (a taką z pewnością masz w którejś z szafek z bibelotami), uzyskasz naprawdę wyjątkowy efekt.

Słoik z karteczkami „dobra myśl na każdy dzień”

Słoik z karteczkami z „dobrą myśl na każdy dzień” to oryginalny, a jednocześnie naprawdę prosty i właściwie bezkosztowy prezent. Z jego pomocą możesz podarować mamie coś szczgólnego - dobre słowo, tak bardzo potrzebne zwłaszcza, kiedy „trafi jej się” gorszy dzień. Napisz na karteczkach inspirujące cytaty, życzenia, motywujące sentencje lub pozytywne myśli i umieść je w słoiku, a wieczko owiń kawałkiem materiału i nałóż na nie gumkę recepturkę. Tylko tyle i aż tyle :)

Samodzielnie upieczone ciasto lub ciasteczka

Samodzielnie upieczone ciasto lub ciasteczka to wspaniały prezent, który symbolizuje troskę i zaangażowanie. Mąkę, masło lub olej, cukier, cynamon i proszek do pieczenia zazwyczaj każdy ma w swojej kuchennej szafce, a więc wykonanie prostych ciasteczek nie jest trudne, czy czasochłonne. Jeśli zechcesz podarować je mamie, umieść je w słoiku, a na wieczku zawiąż kokardę. Niech będzie słodko!

Wspólne popołudnie lub wieczór filmowy

Wieczór filmowy z mamą to wręcz genialny pomysł na spędzenie czasu razem i wspólne relaksowanie się w towarzystwie waszych ulubionych aktorów. Aby go urozmaicić, możesz przygotować przekąski lub po prostu herbatę i ciastka. I pamiętaj - najważniejsze jest bycie razem i cieszenie się sobą - a to przecież nic nie kosztuje.

Prezent dla mamy na ostatnią chwilę: do 50 zł

Prezent dla mamy za nie więcej niż 50 zł wcale nie musi być drobiazgiem. Dodatkowo, w połączeniu z podarowaniem mamie swojego czasu i zainteresowania, jego waga znacznie wzrośnie. 

Bransoletka od Ani Kruk

Delikatna bransoletka na cienkim sznureczku ze srebrnymi elementami nie dość, że wygląda naprawdę uroczo, to zdecydowanie należy do prezentów, których „pochodzenie” zapamiętujemy na długie lata. Mama, zawsze kiedy na nią spojrzy, pomyśli o tobie, a jej głowie pojawią się wyjątkowe wspomnienia z tego dnia. 

Zobacz także:

Skin Must Haves – zestaw mini serum Annabelle Minerals 

Trzy specjalistyczne sera świetnej polskiej marki Annabelle Minerals to przepiękny, ale i niezwykle użyteczny prezent, który przyda się mamie do kompleksowej pielęgnacji skóry. Zestaw zawiera miniatury serum z witaminą C – Glow Juice, serum z niacynamidem – Clarity Juice i serum z retinolem – Repair Juice, które zapakowane są zapakowane w buteleczki z pipetami. Nie wydasz na nie więcej niż 50 zł, ale twój podarunek naprawdę zrobi wrażenie.

Skarpetki w serduszka Fiore

Czy może być słodszy wzór na skarpetki niż serduszka? To pytanie właściwie retoryczne - nie może. Za skarpetki Fiore zapłacisz kilkanaście złotych, a w duecie z samodzielnie zerwanym bukietem bzu stworzą perfekcyjny duet - w sam raz na Dzień Mamhu.

Przypinka „Pierś do przodu” Your Kaya

Kosztuje 19 zł, ale jej przekaz jest absolutnie bezcenny. Przypinka „Pierś do przodu” stworzona przez markę Your Kaya twojej mamie będzie przypominać o samobadaniu piersi, a 10% przychodu z jej sprzedaży trafi do Fundacji Rak’n’Roll, która wspiera kobiety walczące z rakiem.

Więcej inspiracji na prezent dla mamy znajdziesz w tym artykule: