Szukasz idealnego prezentu na Dzień Matki? Najlepszym będzie według nas wspólnie spędzony czas! Na przykład beztroskie popołudnie na kanapie i relaks przy filmie! Z pysznym jedzeniem, miękkimi poduszkami, ramię w ramię. Na tę właśnie wybrałyśmy listę produkcji, które doprowadzą was do łez – czy to ze wzruszenia, czy ze śmiechu. Dobra zabawa gwarantowana!

„Mamma mia” (2008)

Wesoły, zabawny, słoneczny i wakacyjny. A do tego piosenki Abby! Idealna propozycja na spędzenie kilku godzin z uśmiechem, który nie schodzi z ust. Sophie (Amanda Seyfried) szykuje się do swojego ślubu i próbuje rozwiązać zagadkę, kto jest jej ojcem. Grecka uczta dla duszy w towarzystwie Colina Firtha, Pierce’a Brosnana, Stellana Skarsgårda i oczywiście Meryl Streep!

„Wszystko wszędzie naraz” (2022)

Na ten film trzeba już wybrać się do kina, ale to też dobra opcja. Opowiada o wzlotach i upadkach w relacji matka/córka w dość nieoczywistych okolicznościach. Evelyn Wang (Michelle Yeoh) ma okazję zobaczyć wszystkie drogi życiowe, których nie wybrała, a to za sprawą klucza do różnych wszechświatów. Gwiazda filmowa? Szefowa kuchni? Teraz musi jednak ratować to, na czym najbardziej jej zależy – rodzinę. Szalona przygoda podana w humorystyczny sposób. Takiego multiwersum jeszcze nie widziałyście i nie widzieliście!

„Rozważna i romantyczna” (2008)

„Rozważna i romantyczna” jest trzyodcinkowym mini serialem BBC na podstawie powieści Jane Austen – do obejrzenia w jedno popołudnie. To alternatywa dla „Dumy i uprzedzenia” i opcja nie tylko dla fanek kostiumowych produkcji. Kiedy pani Dashwood musi opuścić swoją posiadłość wraz z trzema córkami i zamieszkać w chacie, ich życie wywraca się do góry nogami. Będą romanse, skandale i nadmorski klimat.

„Czekolada” (2000)

Podczas gdy Johnny Depp toczy sądową walkę z Amber Heard, my mimo wszystko przypominamy klasyk z jego udziałem, czyli „Czekoladę”. Przede wszystkim dla cudownej Juliette Binoche, która jest w filmie matką trochę tajemniczą, która wciąż przenosi się z córką z jednego miasta do drugiego. Ma wspaniałą zdolność robienia obłędnych pyszności z czekolady. Co na to konserwatywne miasteczko, do którego trafia? Propozycja na słodkie popołudnie.

„Teraz albo nigdy” (2018)

Jeśli szukacie czegoś z dużą dawką humoru, to film z udziałem Jennifer Lopez na pewno rozbawi was do łez. I nie chodzi o „Sposób na teściową” (choć to równie świetny pomysł). Maya (w tej roli JLo) mieszka na przedmieściach Nowego Jorku i marzy o awansie. Jednak w supermarkecie, w którym pracuje, doceniane są tylko osoby z wyższym wykształceniem. Z pomocą przychodzi jej chrześniak, który tworzy dla Mai wymyślone CV. Gdy kobieta dostaje pracę w dużej firmie na Manhattanie, musi ukryć fakt braku wykształcenia i zarazem udowodnić, że dyplom to nie wszystko. Na horyzoncie pojawia się również jej oddana przed laty do adopcji córka (Vanessa Hudgens). Nie obejdzie się również bez popisowego tańca JLo!

„Bridget Jones 3” (2016)

Kolejną propozycją, która zapewni świetny humor jest maraton filmów z jedyną w swoim rodzaju Bridget Jones. Większość z nas lubi myśleć, że nasze mamy zawsze były takie, jakie są, ale w rzeczywistości też miały kiedyś 20 i 30 lat. W „Bridget Jones 3” 43-letnia bohaterka osiąga sukces zawodowy i zachodzi w ciążę. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że nie wie, kto jest ojcem dziecka. W rolach głównych niezastąpieni Renée Zellweger jako Bridget Jones i Colin Firth jako Mark Darcy oraz Patrick Dempsey jako Jack Qwant.

Zobacz także:

„Małe kobietki” (2019)

Ten film pojawił się w naszych zestawieniach najlepszych filmów nie raz i nie dwa. Z pewnością dlatego, że reżyserka Greta Gerwig kontynuuje swoją bardzo osobistą historię kobiecego świata. Czy potrzebny był kolejny film oparty na nieśmiertelnej książce Louisy May Alcott, zwłaszcza po znakomitej wersji z lat 90.? Odpowiedź jest krótka: tak –  bo czasy się zmieniają, a nasza wrażliwość i świadomość ewoluuje. W dodatku, obsada mówi sama za siebie: Timothée Chalamet, Emma Watson, czy Florence Pugh, a przede wszystkim: Saoirse Ronan.

„Lady Bird” (2017)

„Lady Bird” to perełka wśród niezależnych komedii romantycznych i filmowych opowieści o dojrzewaniu. Jej akcja toczy się w 2002 roku w Sacramento, podczas kryzysu gospodarczego. Tu nie jesteśmy w klasycznej Kalifornii opowiedzianej przez kino na różne cukierkowe sposoby, ale na przedmieściach, gdzie bohaterka (Saoirse Ronan) czuje się jak w klatce, która nie jest nawet złota. Film, który można zobaczyć ze względu na piękną historię dojrzewania i wyboistą relację matka-córka, ale także dlatego, że nie karmi nas mitami na temat dorastania, ale pokazuje uczciwie, jak jest, np. z seksualnym debiutem.