Tym razem autorka „Szkoły melanżu" (2019) na tapet wzięła thriller psychologiczny. Główna rola męska przypadła Harry’emu Stylesowi, który po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w 2017 roku w „Dunkierce" Christophera Nolana. Od początku ich współpracy Olivia Wilde nie szczędziła pochwał pod adresem Harry'ego, tłumacząc, że mężczyźni nie chcą zwykle grać w filmach, w których to kobieta jest w centrum uwagi. Dodała, że Styles jest idealnym przykładem nowoczesnej męskości.

Harry Styles i Olivia Wilde – historia związku

W przypadku związku Harry’ego i Olivii praca zawodowa miesza się z życiem prywatnym. Para zaczęła spotykać się pod koniec 2020 roku, gdy rozpoczęły się prace na planie „Don’t Worry Darling”, ale nikt nie wróżył tej dwójce szczęśliwego zakończenia. Olivia, aktorka i reżyserka, krótko przed rozpoczęciem relacji z młodszym o 10 lat muzykiem zakończyła trwający 7 lat związek z Jasonem Sudeikisem, z którym ma dwójkę dzieci.

Styles i Wilde nigdy oficjalnie nie potwierdzili swojej relacji. Zostali jednak przyłapani wielokrotnie, m.in. na wspólnych, włoskich wakacjach, spacerach w Los Angeles i ślubie agenta wokalisty czy podczas Coachelli. Krążyły już nawet plotki o zaręczynach. Jakby nie było, miłość póki co kwitnie... chyba. Po wszystkich ostatnich dramach związanych z pracą nad filmem „Don't Worry Darling” i jego premierą trochę trudno się połapać w całej tej sytuacji. Bez względu jednak na to, jaki jest aktualny stan rzeczy, już możemy podziwiać wspólny projekt tej muzyka i reżyserki.

Film z Harrym Stylesem „Don’t Worry Darling” – fabuła, obsada

O czym jest Don't Worry Darling”? Film Warner Bros. opowiada o szczęśliwej w małżeństwie gospodyni domowej, która żyje w utopijnej społeczności w latach 50. W rolę Alice wciela się znana z „Małych kobietek" Florence Pugh. Bohaterka zauważa jednak, że w mieście dzieje się coś niepokojącego. Jej kochający mąż Jack (Harry Styles) skrywa przed nią mroczny sekret. W pozostałych rolach występują: Chris Pine, Gemma Chan, Sydney Chandler, Nick Kroll i Kiki Layne. W filmie zagrała też reżyserka, czyli Olivia Wilde. Scenariusz napisała Katie Silberman, a kostiumy są dziełem Arianne Philips – zdobywczyni Oscara za film „Samotny mężczyzna".

Olivia Wilde wypowiada się o Harrym Stylesie

Olivia Wilde nazwała swój projekt ambitnym, a Harry'ego Stylesa rewelacją. Dodała, że 28-latek jest wschodzą gwiazdą aktorską i prawdziwym objawieniem. Kontynuowała, że to jednak na Florence leży cały ciężar filmu, i że bez niej produkcja by się nie udała. Opisała aktorkę, jako genialną, seksowną, zaciętą i twardą. Reżyserka zdradziła również, że inspiracją do powstania obrazu był „Matrix” oraz „Truman Show”, które przesuwają granice naszej wyobraźni.

Chcę, abyś wyobraził sobie życie, w którym masz wszystko, czego możesz chcieć. Nie tylko materialne, namacalne rzeczy… jak piękny dom, idealna pogoda i wspaniałe samochody. Ale także rzeczy, które naprawdę się liczą, takie jak prawdziwa miłość, idealny partner lub prawdziwe przyjaźnie i cel, który wydaje się znaczący. Czego trzeba by było, abyś porzucił takie życie, tak doskonałe życie? Co naprawdę byłbyś w stanie poświęcić, aby zrobić to, co słuszne? Czy byłbyś gotowy rozbroić system, który został stworzony, aby ci służyć?

Film z Harrym Stylesem „Don’t Worry Darling” – teaser, zdjęcia z planu

Podczas tegorocznej edycji CinemaCon w LasVegas reżyserka po raz pierwszy pokazała zwiastun. Na swoim profilu na Instagramie udostępniła kadr będący przykuwającą uwagę zapowiedzią filmu. Widać na nim Harry'ego i Florence przytulonych, leżących nago w łóżku (zobaczcie w naszej galerii). W sieci pojawił się teaser, na którym można było zobaczyć kilka innych rozpalających wyobraźnię kadrów.

„Don't Worry Darling” – zwiastun filmu

Oczywiście na teaserze nie można było poprzestać. Oficjalny trailer filmu „Don't Worry Darling” z Florence Pugh i Harrym Stylesem w rolach głównych rozbudził apetyt na więcej. Na początek sceny z życia małżeńskiego. A nawet, można powiedzieć, sielanki małżeńskiej. Pełnej radości i namiętności. Zdecydowanie już widać, że będzie tutaj dużo świetnych scen seksu z Harrym i Florence w rolach głównych. Ale nie dajmy się zwieść... Nad parą, a przede wszystkim nad żoną zaczynają ciążyć dziwne, mroczne wydarzenia, coś, co na początku pociągało, okazuje się pułapką. A utopijne, słodkie miasteczko ma też swoją ciemną stronę.

Zobacz także:

„Don't Worry Darling” – drugi zwiastun

Prawie trzyminutowy zwiastun z tą gorącą dwójką zaostrzył nasze apetyty na obejrzenie produkcji „Don't Worry Darling” jeszcze bardziej! Na początku widzimy kadry pokazujące duuużą chemię między bohaterami granymi przez Harry'ego i Florence. Potem jednak zaczyna być MROCZNIE! Florence jako gospodyni domowa Alice znajduje się na skraju szaleństwa.

„Don't Worry Darling” – przedpremierowy fragment filmu

Zaledwie 18 sekund, ale ludzi zapętlali go jak szaleni, jak deklarowali. Warner Bros podzielił się jedną ze scen z filmu Olivii Wilde. Widzimy w niej kłótnię postaci pierwszoplanowych granych przez Florence i Harry'ego. 

„Don't Worry Darling” – piosenka do filmu 

Cóż, kto inny mógłby napisać utwór do tej produkcji, jeśli nie Harry? Tak, to według nas najlepszy wybór. Co więcej, napisanie piosenki podobno zajęło mu 5 minut! Opowiedziała o tym Olivia w najnowszym wywiadzie, którego udzieliła „Variety”. Zrobił to sam z siebie. Najpierw zapytał Olivię, czy jest już muzyczny motyw przewodni, a kiedy ta powiedziała, że nie, to po kilku minutach dostała od Harry'ego demo z idealnymi dźwiękami, które znalazły się w filmie. Harry opisał, że chciał, by było to coś zarówno słodkiego, jak i przerażającego. 

„Don't Worry Darling” – premiera

Film „Don't Worry Darling" trafił do kin 23 września 2022 roku. Pierwsze recenzje nie są zbyt entuzjastyczne (zdaniem krytyków i krytyczek film nie rozwija swojego potencjału, jak thriller nie jest zbyt emocjonujący, a Harry Styles wcale nie zachwyca aktorstwem), ale czy jest tu ktoś, kto mimo wszystko nie chce tej produkcji zobaczyć?