Każdy z nas pamięta swoje pierwsze zauroczenie. Przedszkolną lub szkolną miłość, do której we wspomnieniach powraca z sentymentem. Uczucia wzbierały w nas jednak nie tylko podczas spotkań na żywo. Czasami zdarzało się też, że zakochiwaliśmy się w aktorze, piosenkarzu lub innym artyście, którego znaliśmy tylko z ekranu lub fotografii. Wśród wielu millenialsów fala uczuć wzbierała na myśl o bohaterach filmu Harry Potter.

Do najpopularniejszych obiektów westchnień z serii o przygodach popularnego czarodzieja można zaliczyć nie tylko główną trójkę reprezentującą Gryffindor. Harry Potter (Daniel Radcliffe), Hermiona Granger (Emma Watson) i Ron Weasley (Rupert Grint) mieli mocnego konkurenta. Niektórzy fani i fanki serii z pewnością do dziś pamiętają moment, w którym zakochali się w Draco Malfoyu (Tom Felton). A na pewno pamięta go Emma Watson. Gwiazda serii o Harrym Potterze ostatnio podzieliła się wspomnieniem chwili, w której poczuła coś do blondyna ze Slytherinu.

Emma Watson i Tom Felton

Premiera programu „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” zbliża się wielkimi krokami, bo na HBO MAX będzie miała miejsce już 1 stycznia. Niestety nie jest jeszcze potwierdzona data polskiej premiery, ale program ma trafić na HBO GO jeszcze w styczniu. Niedawno dla podgrzania emocji wszystkich oczekujących na premierę, udostępniono sneak peek dotyczący tego niezwykłego wydarzenia. Pojawiła się w nim informacja, na którą miłośnicy i miłośniczki serii czekali od lat. W przeszłości Emma Watson wspominała już o swoich intensywnym zauroczeniu Tomem Feltonem, ale dopiero teraz wyjawiła, od czego wszystko się zaczęło.

Weszłam do pokoju, w którym mieliśmy lekcje – wspominała Emma Watson. Tom narysował wtedy dziewczynę w czapce z daszkiem na deskorolce. I po prostu nie wiem jak to powiedzieć, ale zwyczajnie zakochałam się w nim – podsumowała. Przychodziłam codziennie i szukałam jego numeru na liście obecności. To była siódemka. Kiedy widziałam ją na liście obecności, to była zapowiedź wyjątkowo ekscytującego dnia. Był trzy lata nade mną i traktował mnie jak młodszą siostrę – kontynuowała.

Przez lata plotki o randkach krążyły wokół obsady Harry'ego Pottera, w tym Emmy Watson i Toma Feltona. Oboje jednak zgodnie przyznali, że nigdy się nie umawiali i nie było między nimi nic oprócz przyjaźni, choć Tom wiedział o tym, że Emma się w nim podkochiwała.