„Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”: jest oficjalny plakat

Tęsknicie za Harrym Potterem? Już niebawem będzie okazja, by z bohaterami historii o małym czarodzieju spotkać się ponownie. Z okazji 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” firmy: Warner Bros. Unscripted Television oraz Casey Patterson i Pulse Films wyprodukowały program specjalny „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”. Po raz pierwszy od dwóch dekad lat na ekranie obok siebie pojawią się znów: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson oraz inni aktorzy kultowych już ośmiu produkcji z serii.

Wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem razem z wymienioną trójką dwudzieste urodziny filmowej serii będą świętować: Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch, Ian Hart, Chris Columbus i wielu innych.

Jubileuszowy program, który obejrzeć można będzie także w Polsce – na HBO Go – przybliży zakulisowe historie związane z powstawaniem produkcji, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom przeniesie widzów w rzeczywistość pełną niezwykłości i wspomnień.

To była niesamowita podróż od czasu debiutu filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Obserwowanie, jak ewoluował on w niezwykłe uniwersum, było co najmniej magiczne – powiedział Tom Ascheim, szef Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics. – To jubileuszowe  spotkanie jest hołdem dla wszystkich osób, na życiu których ten kulturowy fenomen wywarł istotny wpływ – od utalentowanej obsady i ekipy, która włożyła swoje serce i duszę w tę niezwykłą serię filmową, po pełnych pasji fanów, którzy 20 lat później podtrzymują ducha czarodziejskiego świata”.

Oficjalny plakat nie pozostawia co do tego najmniejszych wątpliwości. Czarodziejski świat żyje i ma się świetnie. Naprawdę niewiele potrzeba, by ożywić w nim magię!

„Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”: magia!

Program „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” został stworzony z myślą o uświetnieniu rocznicy zawiązania się niezwykłej społeczności, jaka zgromadziła się wokół produkcji w Warner Bros. Studios w Londynie dwadzieścia lat temu. Będzie to zarazem uhonorowanie spuścizny filmowej Harry’ego Pottera i jej niezaprzeczalnego wpływu, jaki franczyza wywarła zarówno na fanów, jak i na całą popkulturę.

Przy tej niesamowitej grupie aktorów w powietrzu unosi się magia, kiedy wszyscy wracają tak jakby do domu - do oryginalnych planów zdjęciowych i dekoracji Hogwartu, gdzie zaczęli 20 lat temu. Ich podekscytowanie, gdy przygotowują się do zabrania swoich fanów w bardzo wyjątkową i osobistą dla nich podróż przez historię kręcenia serii filmów, jest wyraźnie wyczuwalne – powiedziała producentka wykonawcza Casey Patterson.

„Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”: pełen trailer

W oczekiwaniu na premierę (o czym za chwilę), zachęcemy do obejrzenia pełnego zwiastuna. Tym bardziej, że jesteśmy oczarowane i oczarowani! Może dlatego, że budzi on nasze najlepsze wspomnienia! Zresztą zobaczcie same i sami!

„Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”: polska data premiery

Zgodnie z zapowiedzią, premiera programu specjalnego „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” szybciej niż się spodziewacie, bo już dziś – 1 stycznia 2022 roku! Początkowo mówiło się, że odcinki pojawią się na HBO MAX, z czasem okazało się także, że obejrzeć je będzie można także w Polsce – na HBO Go. Data premiery nie była jednak znana. Aż do dziś. W Polsce program także będzie można oglądać od 1 stycznia! Specjalny program „Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" jest już dostępny w HBO GO. Czekaliście? 

Zobacz także: