Popularny na Wyspach sklep odzieżowy Primark planuje otworzyć sklepy w Polsce. Informacja o tym, że irlandzka sieciówka pojawi się w naszym kraju, pojawiła się latem 2018 roku. Portal Puls Biznesu dowiedział się, że przedsiębiorstwo odzieżowe rozważa otwarcie salonów w aż czterech lokalizacjach. Primark ma być dostępny m.in. w warszawskiej Galerii Młociny oraz w Krakowie.

Primark w Polsce - kiedy otworzą się pierwsze sklepy?

Irlandzkie przedsiębiorstwo Primark ma ponad 270 sklepów stacjonarnych na całym świecie, w tym najwięcej w Wielkiej Brytanii (aż 161). Pierwszy sklep w Polsce otworzy się w warszawskiej Galerii Młociny na ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 15, która funkcjonuje od maja 2019 roku, i będzie miał ponad 7 tys. metrów kwadratowych. A kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w popularnej sieciówce w naszym kraju? Początkowo mówiło się, że otwarcie Primarka w Polsce zaplanowano na wiosnę 2019 rok. Niestety, na kilka dni przed otwarciem nowego warszawskiego centrum handlowego wiedzieliśmy, że tak nie jest to jednoznaczne z debiutem Primarka na polskim rynku. I wszystko wskazuje na to, że nie ma co liczyć, aby wydarzyło się to jeszcze w tym roku. Jak podaje serwis Businnes Insider, otwarcie Primarka w Galerii Młociny planowane jest na 2020 roku. Potwierdza to Magdalena Kabata z agencji PR obsługującej irlandzką markę w Polsce, ale bez podawania konkretnego miesiąca. Kabata zdradziła przy okazji, że trwa już rekrutacja na pracowników pierwszego salonu brandu w Polsce. Primark poszukuje aż 250 osób do pracy, w tym dyrektorów, kierowników sal sprzedaży, sprzedawców, kierowników magazynu, biura rozliczeń gotówkowych, jak również specjalistów od odpowiedniego eksponowania produktów w sklepie.

Zobacz także: Primark w Polsce otworzy nie jeden, a dwa sklepy!

 

Rzesze klientów na całym świecie pokochały Primarka za niskie ceny, duży wybór asortymentu - nie tylko ubrań, ale też dodatków, butów, torebek, biżuterii - oraz jakość porównywalną do innych sieciówek. Towar dostępny w irlandzkich sklepach wpisuje się w obowiązujące trendy danego sezonu, ale nie brakuje także basic'owych rzeczy. Marka odzieżowa oferuje także wyposażenie do domu, a także kosmetyki! Z niecierpliwością czekamy na oficjalne informacje i datę otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce! 

Cieszymy się, że europejski gigant postawił w końcu wejść na polski rynek, z którego wycofuje się niestety coraz więcej marek modowych. W ostatnim czasie ze sprzedaży w naszym kraju zrezygnowały: Dorothy Perkins, nasz ukochany Marks&Spencer, Topshop i GAP, a niedawno dowiedzieliśmy się o likwidacji salonów Aldo z butami z ekologicznej skóry. Kanadyjska marka zamknęła sklepy w całej w Polsce. Tym bardziej jesteśmy zadowolone, że Primark zapełni lukę i otworzy salony w kilku lokalizacjach.

Co można kupić w sklepach Primark?

Tak jak wspominaliśmy, asortyment Primark'a jest bardzo szeroki. Od ubrań i dodatków, przez buty, torebki i biżuterię do wyposażenia domowego oraz rzeczy dla dzieci. Irlandzka sieciówka słynie z tematycznych kolekcji. W swojej ofercie ma linie inspirowane m.in. Harry'm Potterem, bajką Kraina Lodu, My Little Pony i Myszką Mikki. Mamy nadzieję, że one wszystkie będą dostępne w sklepach Primark'a w Polsce!

Zobacz także:

AKTUALIZACJA!!! Już jest data otwarcia pierwszego Primarka w Polsce. To już pewne! I to już niedługo.