Przetłuszczające się włosy są uciążliwym problemem, który wynika zarówno z nieprawidłowej pielęgnacji, jak i problemów zdrowotnych. Oklapnięte, błyszczące się u nasady włosy uniemożliwiają stylizację ładnej fryzury i sprawiają, że nie czujemy się dobrze. Wszystko przez gruczoły łojowe, które z różnych powodów produkują nadmiar sebum, odpowiedzialne za posklejane i nieświeże włosy. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można z tym walczyć. Zanim jednak do tego przejdziemy, zapoznajcie się poniżej z prawdopodobnymi przyczynami przetłuszczających się włosów.

Negative space to nowy trend w koloryzacji, które bezinwazyjnie rozjaśnia włosy i zwiększa ich objętość >>>

Dlaczego włosy się przetłuszczają? Oto najczęstsze przyczyny

Przyczyny przetłuszczających się włosów mogą być różne. Najczęściej ma to związek z cerą. Jeśli borykacie się z problemem tłustej cery, to bardzo prawdopodobne, że gruczoły łojowe na Waszej głowie również produkują nadmiar sebum. Może to mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi, dlatego powinniście skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub endokrynologiem. Problem tłustych włosów często wynika również z nieprawidłowej pielęgnacji i dotyczy osób, które mają nieskazitelną cerę. Szampony i produkty do włosów zawierające silikony obciążają je, sprawiając, że na skórze głowy tworzy się warstwa łoju.

Przetłuszczające się włosy – co zrobić, aby pozbyć się tłustych włosów

Jeżeli Wasze włosy kilka godzin po umyciu tracą świeżość i są oklapnięte, to znak, że się przetłuszczają. Aby sobie z tym poradzić, spróbujcie myć je szamponami ziołowymi, które przywrócą skórze równowagę w produkcji sebum. Produkty na bazie składników takich jak: rzepa, mięta, czarna rzodkiew, pokrzywa, mydlnica lekarska oraz łopian są neutralne i nie ingerują w pracę gruczołów, a co za tym idzie, nie pobudzają ich do wytwarzania sebum.

Smoked Marshmallow to najmodniejszy kolor włosów na zimę 2019 >>>

Oprócz stosowania odpowiednich szamponów na bazie naturalnych składników, aby nie drażnić włosów i nie prowokować sebum do nadmiernej produkcji, warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji kilka zasad. Po pierwsze, raz na 3 tygodnie umyjcie mydłem wszystkie przyrządy, którymi dotykacie włosów: od szczotki po prostownicę. Nie zapominajcie także o ręcznikach i pościeli, które powinniście regularnie zmieniać. Starajcie się jak najmniej razy poprawiać fryzurę w ciągu dnia – dotykanie dłońmi pobudza gruczoły łojowe. Kolejną rzeczą jest stosowanie po umyciu szamponem delikatnej, nawilżającej odżywki na same końce, aby włosy nie były suche. Dobrze by było, gdybyście spłukiwali głowę letnią wodą, ponieważ gorąca przyczynia się do wydzielania sebum.

Teraz już wiecie wszystko o przetłuszczających się włosach: odpowiednia pielęgnacja i dbanie o skórę głowy zapewni Wam zdrowe i ładnie wyglądające włosy.