Przystojni polscy aktorzy, którzy oczarowują nas charyzmą i talentem

W polskiej branży filmowej znajdziemy dziesiątki utalentowanych aktorów, którzy uwodzą nas swoją charyzmą, warsztatem aktorskim, jak i wyglądem. Niektórzy z nich są aktywni zawodowo od wielu lat, inni dopiero zaczynają zyskiwać ogólnopolską rozpoznawalność. Mimo że zadanie nie było proste, udało nam się wybrać ośmiu polskich aktorów, którzy w ostatnich latach skradli serca tysięcy fanek i fanów. 

Przystojni polscy aktorzy, którzy najbardziej zachwycili nas swoimi występami na ekranie, to: 

 • Mikołaj Roznerski,
 • Maciej Musiał,
 • Mateusz Damięcki,
 • Filip Bobek,
 • Tomasz Włosok.
 • Nikodem Rozbicki,
 • Tomasz Ziętek,
 • Michał Mikołajczak.

Każdy z nich ma na swoim koncie wiele świetnych ról w filmach i serialach, dzięki którym skradł serca tysięcy fanek i fanów. Jak jednak zaczynali swoją przygodę z aktorstwem? 

Przystojni polscy aktorzy – Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski to pochodzący z Wrocławia, mega przystojny polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Ukończył studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał właśnie na deskach teatrów. 

Karierę telewizyjną Roznerski rozpoczął w 2012 roku, kiedy dostał rolę w popularnej telenoweli emitowanej na kanale TVP2 „M jak Miłość”. W tym samym roku udało mu się zadebiutować na wielkim ekranie w filmie Macieja Żaka „Supermarket”. 

Aktor ma na swoim koncie kilkanaście ról w produkcjach telewizyjnych i kinowych. Udało mu się wystąpić w dramacie „Karuzela” Roberta Wichrowskiego, który został wyświetlony na targach Marche du Film podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. 

Przystojni polscy aktorzy – Maciej Musiał 

Maciej Musiał to jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Na ekranie zadebiutował w 2008 roku, kiedy dostał epizodyczne role w serialach „Ojciec Mateusz” i „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Momentem przełomowym jego kariery był angaż w serialu komediowym „Rodzinka.pl”, w którym zagrał jedną z głównych ról u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka.

Zobacz także:

W 2013 roku Musiał wcielił się w pierwszoplanową rolę Jana Meli w docenionym przez krytyków filmie „Mój biegun”. Udało mu się też zagrać w kilkunastu serialach, na przykład „Czasie honoru”, „Prawie Agaty” czy produkcji „Klangor”. Uwielbiany przez publiczność aktor dostał też małą rolę w popularnym na całym świecie serialu Netfliksa „Wiedźmin”, który został nakręcony na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. 

Przystojni polscy aktorzy – Mateusz Damięcki

W temacie zdolnych i przystojnych polskich aktorów nie możemy zapomnieć też o Mateuszu Damięckim, który swoją przygodę ze sceną rozpoczął już w wieku 11 lat. Zaczynał od widowisk muzycznych oraz epizodycznych ról w serialach telewizyjnych, np. „Matkach, żonach i kochankach”. Na wielkim ekranie zadebiutował jako dwunastolatek, grając w filmie familijnym „Ostatnie starcie”. 

Damięcki zyskał ogólnopolską popularność dzięki roli Cezarego Baryki w filmie oraz serialu „Przedwiośnie” na podstawie powieści Stefana Żeromskiego o tym samym tytule. Po dobrze ocenianym występie aktor zaczął dostawać angaże zarówno w filmach kinowych, jak i serialach telewizyjnych, takich jak „Oficer”, „Pensjonat pod Różą” i „Pitbull”. 

Mateusz Damięcki jest też aktorem dubbingowym. Możemy kojarzyć go przede wszystkim z ról Krzysia w „Kubusiu Puchatku” oraz młodego Lorda Voldemorta w filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. 

Przystojni polscy aktorzy – Filip Bobek

Pochodzący z Gdańska Filip Bobek jest uważany za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów. 42-latek karierę rozpoczynał od występów teatralnych, a na małym ekranie zagrał po raz pierwszy w 2005 roku w epizodycznej roli w serialu TVN „Kryminalni”. 

Rozpoznawalność zapewniła mu rola prezesa Marka Dobrzańskiego w uwielbianym przez widzów serialu TVN „BrzydUla” u boku Julii Kamińskiej. Aktor, który za ten występ został wyróżniony Telekamerą w 2010 roku, zdobył pokaźne grono fanów i fanek, a przychylne opinie krytyków otworzyły mu drzwi do dalszego rozwoju kariery. Zagrał w wielu serialach, takich jak „Barwy Szczęścia”, „Hotel 52” czy „Klub szalonych dziewic”. 

Od 2018 roku Bobek występuje w roli lekarza Marcina Molendy w serialu TVP2 „Na dobre i na złe”. Od 2020 do 2022 grał w kontynuacji serialu „BrzydUla” o nazwie „BrzydUla 2”. 

Przystojni polscy aktorzy – Tomasz Włosok 

O Tomaszu Włosoku zrobiło się głośno stosunkowo niedawno, jednak urodzony w 1990 roku przystojny polski aktor bardzo szybko zdołał zdobyć serca setek fanów i fanek. Warsztat aktorski szlifował na deskach teatrów, a na małym ekranie zadebiutował w 2012 roku, niewielką rolą w serialu „Pierwsza miłość”. W 2016 Włosok dostał angaż w filmie Andrzeja Wajdy „Powidoki”, w którym wystąpił u boku samego Bogusława Lindy. 

Momentem przełomowym w karierze aktora była rola Waldena w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w 2019 roku. Jego występ został niezwykle dobrze oceniony przez krytyków i publiczność, a Włosok szybko zaczął być nazywany jednym z najprzystojniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Ujął nas też rolą w filmie „Piosenki o miłości”, gdzie stworzył duet z Justyną Święs.

Kariera Włosoka nabiera tempa, a aktor każdego roku angażuje się w kilka projektów kinowych i telewizyjnych. W 2023 roku będziemy mogli zobaczyć go w serialu „Emigracja” oraz filmie „Król dopalaczy”. 

Przystojni polscy aktorzy – Nikodem Rozbicki 

Nikodem Rozbicki to urodzony w 1992 roku polski aktor, muzyk i DJ, który jest aktywny zawodowo już od 2012 roku. Od dzieciństwa jego największą pasją była muzyka. Aktor uczył się grać na gitarze, gitarze basowej, gitarze elektrycznej oraz perkusji. Zadebiutował na wielkim ekranie ważną rolą w filmie Katarzyny Rosłaniec „Bejbi blues”. Produkcja została nagrodzona „Kryształowym Niedźwiedziem” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Rola Rozbickiego została wówczas niezwykle pozytywnie odebrana przez publiczność, a kariera młodego aktora bardzo szybko zaczęła nabierać tempa. 

Nikodem Rozbicki wystąpił w drugiej i trzeciej części popularnego filmu świątecznego produkcji TVN „Listy do M”. Zagrał również w takich filmach jak: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” oraz „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”. Aktor wystąpił w kilkunastu produkcjach telewizyjnych, wśród nich wymienić można „Ojciec Mateusz”, „Chyłka” i „Komisarz Alex”.

Przystojni polscy aktorzy – Tomasz Ziętek 

Tomasz Ziętek to utalentowany polski aktor i muzyk pochodzący z Inowrocławia. Debiut na scenie miał już w 2005 roku, kiedy wystąpił w sztuce „Betlejem polskie” w Nowym Teatrze w Słupsku. Jego pierwszym filmem wielkiego ekranu był „Czarny czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze z 2011 roku. Trzy lata później Ziętek zagrał jednego z głównych bohaterów w produkcji „Kamienie na szaniec”. Wiele osób uważa, że to właśnie ten występ był momentem przełomowym dla jego kariery. 

Ziętek był trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” za występy w filmach:

 • „Cicha noc”,
 • „Boże Ciało”,
 • „Żeby nie było śladów”.

W 2021 roku zagrał w hitowym filmie Netfliksa „Hiacynt”, a za występ dostał nominację do nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. 

Aktor realizuje się też w branży muzycznej. Jest wokalistą i gitarzystą pochodzącego z Trójmiasta zespołu The Fruitcakes, występuje też solo w projekcie The Ape Man Tales. 

Przystojni polscy aktorzy – Michał Mikołajczak

W artykule o przystojnych polskich aktorach nie może zabraknąć wzmianki o Michale Mikołajczaku. Gwiazdor studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, a naukę ukończył w Akademii Teatralnej w Warszawie. Mikołajczak rozpoczynał karierę aktorską od występów na deskach teatrów. Na małym ekranie zadebiutował w 2007 roku, grając rolę epizodyczną w serialu komediowym „Mamuśki”. 

Krajową rozpoznawalność zdobył jednak kilka lat później, za sprawą roli w popularnym serialu TVN „Prawo Agaty”. W 2020 roku mogliśmy zobaczyć go w znanym na całym świecie filmie „365 dni”.