Agent 007 będzie kobietą?

James Bond, najsłynniejszy brytyjski agent, już nie będzie miał twarzy Daniela Craiga, który zrezygnował po ostatniej odsłonie przygód 007 - „Nie czas umierać” (2021). Rezygnacja Craiga, zagrał w „Spectre” (2015), „Skyfall” (2012), „Quantum of Solace” (2008) i „Casino Royale” (2006), dała pole do rozmaitych spekulacji. Wśród fanów toczyły się ożywione dyskusje dotyczące tego, czy w kolejnych rozdziałach bondowskiej sagi w Agenta Jej Królewskiej Mości może wcielić się kobieta. W podcaście „Girls on Film” producentka serii Barbara Broccoli studzi te zapędy.

Producentka wiele już razy dementowała plotki o możliwości „zmiany płci” Agenta 007. Zapytana przez Annę Smith o to, czy sądzi, że 007 pozostanie mężczyzną, tym razem również odparła: 

Tak, bo nie uważam, że powinniśmy kręcić filmy, w których kobiety grają mężczyzn.

James Bond będzie w przyszłości osobą niebinarną?

Ze znacznie większym entuzjazmem Broccoli zareagowała jednak na pytanie o tożsamość płciową przyszłego Bonda. Czy więc w kolejnych odsłonach sagi może zostać zagrany przez osobę niebinarną?

Kto wie? Jestem otwarta na taki pomysł. Trzeba tylko znaleźć właściwego aktora – stwierdziła.

Producentka zaznaczyła jednocześnie, że w planach nie ma zmiany narodowości kolejnego odtwórcy roli Agenta 007

Musi być Brytyjczykiem. To nie podlega dyskusji – skwitowała.

Czy w następnych rozdziałach przygód  Agenta Jej Królewskiej Mości główny bohater nie będzie się identyfikował z żadną płcią? O tym przekonamy się najwcześniej w 2022 roku – najprawdopodobniej wtedy poznamy bowiem nazwisko aktora, który zastąpi Daniela Craiga.