Nowy Jork to miasto z niepowtarzalną atmosferą, trochę niegrzeczne i aroganckie, jednak zawsze gotowe do pokonywania przeszkód poprzez okazywanie ciepła i współczucia. Chase Caperano przeżył osobistą tragedię jako 10-latek, kiedy jego ojciec zmarł na AIDS. Poprzez współpracę z Pumą chce on oddać hołd wszystkim mieszkańcom miasta, w którym się wychował, a którzy zostali dotknięci problemem HIV/AIDS.  

„Hasło kocham Nowy Jork jest czymś więcej niż tylko sloganem z torby na zakupy” – mówi Chase Caperano. „Kochać Nowy Jork znaczy kochać wszystkich nowojorczyków zamieszkujących to miasto. Tak ważne jest wzajemne edukowanie, pamięć o tych, którzy odeszli, walka z piętnem, które niesie za sobą ta choroba i codzienne zaangażowanie w walkę z jej często tragicznymi skutkami”.

Sneakersy Blaze of Glory “New York Is For Lovers" zostały wykonane z miękkiej czerwonej skóry, połączonej z zamszem w tym samym kolorze. Całość sylwetki uzupełniają detale w postaci brandingu na pięcie, wkładce oraz ściągaczach do sznurowadeł.