Rafał Kozik zrobił prawdziwą furorę w programie „The Voice of Poland” i dotarł do samego finału dwunastego sezonu show. Choć szersza publiczność usłyszała o nim stosunkowo niedawno, to muzyka jest obecna w jego życiu już od najmłodszych lat. Od sześciu lat Rafał występuje razem ze swoim małym zespołem. Do tej pory najczęściej można go było usłyszeć podczas ceremonii ślubnych, wesel i różnego rodzaju eventów. Sale weselne zamieni wkrótce na wielkie sale koncertowe? Na to wygląda! Czas poznać go bliżej.

Rafał Kozik – wiek, wykształcenie, praca, życie prywatne

Rafał Kozik urodził się 5 listopada 1996 roku. Jest więc zodiakalnym Skorpionem i skończył w tym roku 25 lat. Pochodzi z Rybnika (woj. śląskie). Uczęszczał do Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku. Kształcił się na geodetę. Następnie studiował zarządzanie jakością w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Jak tłumaczy, wybrał takie praktyczne studia, bo uznał, że warto mieć konkretny fach w ręku. Obecnie zarabia na życie jako... specjalista ds. jakości w firmie produkującej elementy karbonowe.

Rafał jest kompletnym samoukiem. W jego rodzinie nikt bowiem nie śpiewa i nie gra na żadnym instrumencie. Jego talent odkryto przez przypadek. Na jednym ze szkolnych występów dostrzegła go nauczycielka od muzyki – Agnieszka Paduszek (Dziwoki) – ze Szkoły Podstawowej nr. 21 w Rybniku. Z jej pomocą Rafał zaczął ćwiczy swój wokal i brać udział w konkursach. Jednym z jego pierwszych sukcesów młodego wokalisty było zwycięstwo na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Żorach. Miał wówczas dwanaście lat.

Macie wrażenie, że skądś go już kojarzycie? Zapewne pamiętacie jego występ w ostatniej, jedenastej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” w Polsacie . Jak wówczas dziewiętnastoletni Rafał wypadł w tanecznym hicie „How Deep Is Your Love”? Sprawdźcie poniżej!

Rafał Kozik – „The Voice of Poland”

Rafał Kozik zaczął swoją przygodę w „The Voice of Poland” od fenomenalnego wykonania przeboju „Bo jesteś ty”. Oryginalna i zarazem niezwykle poruszająca interpretacja znanego utworu Krzysztofa Krawczyka doprowadziła wiele osób do łez. Występ odbił się szerokim echem w mediach i przekroczył magiczną barierę miliona wyświetleń w serwisie YouTube.


Jego mentorką w programie została Sylwia Grzeszczak. W kolejnych etapach wykonywał m.in. utwory „Lately” (Stevie Wonder), „Everybody’s Chaning” (Keane), „Another Day” (Buckshot LeFonque) a w półfinale zaprezentował premierowo swój własny singiel „Zimny front”.

Rafał Kozik – Instagram

Jak przystało na uczestnika telewizyjnego show, Rafał Kozik mocno udziela się w mediach społecznościowych. Jeśli chcecie być na bieżąco ze najważniejszymi wydarzeniami w jego życiu prywatnym i zawodowym, to koniecznie zaobserwujcie jego profil w serwisie Instagram (@rav_kozik) oraz zaglądajcie na jego fan page na Facebooku (znajdziecie go tam pod nazwą Rav Kozik).

Zobacz także: