Ralph Kaminski to bez wątpienia aktualnie jedna z najciekawszych i najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej. Autor przebojów „Zawsze”, „2009” i „Kosmiczne energie” promuje obecnie swój najnowszy projekt artystyczny – album z piosenkami legendarnej Kory.

Miał to być tylko spektakl na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wygrałem go w 2019 roku i dostałem taką propozycję, żeby zrobić coś autorskiego, ale innego niż mój projekt, specjalnie na ten festiwal. Zaprosiłem do tego projektu pięciu wybitnych, wspaniałych muzyków: Michała Pepola, Wawrzyńca Topę, Wiktorię Bialic, Pawła Izdebskiego i Bartka Wąsika. Stworzyliśmy spektakl o głodzie miłości, o współczesnej Polsce. Tak to wszystko wyszło, że ta decyzja, żeby jednak pokazać to też szerzej, a nie jednorazowo, po prostu zapadła - opowiedział Ralph podczas wizyty w programie „Dzień Dobry TVN”.

Ralph Kaminski śpiewa piosenki Kory

Płyta Ralpha Kaminskiego zatytułowana po prostu „Kora” ukazała się 15 października. Na krążku znalazło się 10 utworów z repertuaru zmarłej przed trzema laty wokalistki zespołu Maanam. Piosenkarz będzie promował album podczas dużej trasy koncertowej po teatrach i filharmoniach, która startuje już 27 listopada w Olsztynie.

Ralp Kaminski zmienił się nie do poznania

Wraz z premierą swojego nowego projektu artystycznego Ralph Kaminski zdecydował się także na dość radykalną zmianę wizerunku. Utalentowany trzydziestolatek przede wszystkim pozbył się peruki, która była nieodłącznym elementem jego scenicznego image'u przez ostatnie dwa lata. Okazuje się, że skrywał pod nią krótkie włosy, które teraz zaczesuje do tyłu.

To jednak nie wszystko. Spora zmiana zaszła nie tylko na głowie, ale i w garderobie piosenkarza. Obecnie stawia on bowiem na elegancję w znacznie bardziej klasycznym wydaniu, niż do tej pory, czyli garnitury, koszule i nieco staromodne krawaty.

Najnowsze zdjęcia Ralpha Kaminskiego znajdziecie w naszej galerii.

Rozpoznalibyście go w takim wydaniu?