Maison Margiela i Reebok wspólnie zaprojektowały sneakersy

Choć dopiero styczeń, już mamy swojego faworyta w kategorii „sneakersy roku”. Bo najprawdopodobniej bardziej charakterystyczne sportowe buty już nie powstaną. Poprzeczkę wysoko zawiesiły: dom mody Maison Margiela i popularna marka Reebok, które połączyły siły i wspólnie zaprojektowały sneakersy. Model Tabi Sneaker swoją premierę miał podczas tygodnia mody haute couture na wiosnę-lato 2020, który niedawno zakończył się w Paryżu. O sneakersach już jest głośno w social mediach!

Tabi Sneaker – modne sneakersy na wiosnę-lato 2020 Maison Margiela x Reebok

Nic dziwnego, sneakersy Maison Margiela x Reebok powstały na bazie legendarnych już botków francuskiego domu mody, czyli modelu Tabi. Zaprojektowane przez samego założyciela domu mody Martina Margielę, Tabi boots po raz pierwszy zostały pokazane na wybiegu w kolekcji na wiosnę-lato 1989 roku i od razu zapisały się na kartach historii mody. To zasługa ich charakterystycznego rozdwojonego noska, zainspirowanego japońskimi skarpetkami tabi (stąd nazwa), znanymi już w XV wieku. W kolejnych kolekcjach domu mody, buty pojawiały się zresztą jeszcze wielokrotnie – w mniej lub bardziej zmodyfikowanej formie. Nawet wtedy, gdy założyciela domu mody, Martina Margielę, na stanowisku głównego projektanta zastąpił (równie ekscentryczny) John Galliano. To właśnie on wpadł na pomysł, by na bazie botków Tabi zaprojektować sneakersy. I do współpracy zaprosił markę Reebok. 

Victoria Beckham o modzie, kolekcji dla marki Reebok i samoakceptacji >>>

W efekcie powstały sneakersy z wysoką cholewką (podobną do tej, jaką mają... martensy) i na grubej platformie. Wyróżnia je wspomniany rozdwojony nosek i przyciągający uwagę kolor (połączenie bieli, czerni, czerwieni i żółtego). Sneakersy Maison Margiela x Reebok nawiązują nie tylko do Tabi boots, ale i jednego z najpopularniejszych modeli Reeboka – Instapump Fury z 1994 roku. Nie sposób przejść obok nich obojętnie! Do sklepów mają trafić na wiosnę.

Polska marka MISBHV łączy siły z Reebokiem >>>