Reese Witherspoon i Jim Toth tworzyli udane małżeństwo przez prawie 12 lat. Para wkrótce obchodziłaby bowiem kolejną rocznicę ślubu. Zamiast planów na huczne obchody jest jednak oświadczenie dotyczące ich rozstania. Co takiego stało się, że aktorka i agent talentów zdecydowali się na rozwód? Na ten temat oboje milczą i uzasadniają to w oficjalnym wpisie, który zamieściła w mediach społecznościowych gwiazda znana z filmów „Spacer po linie” czy „Legalna blondynka”.  

Reese Witherspoon i Jim Toth – Historia związku

Po raz pierwszy o tej parze zrobiło się głośno w lutym 2010 roku. Wtedy po raz pierwszy zostali zauważeni podczas wspólnej kolacji w Santa Monica. Pomimo że mogło to być spotkanie jakich wiele, to być może właśnie w tym momencie rodziło się uczucie, które już w grudniu tego samego roku zostało oficjalnie przypieczętowane zaręczynami. Ich związek rozwijał się bardzo dynamicznie, bo już w marcu 2011 wzięli ślub. Wszystko wskazywało na to, że tych dwoje świetnie się rozumie i wiele ich łączy, co było widać zwłaszcza w relacjach rodzinnych. Jim Toth szybko związał się z dwójką dzieci Witherspoon, Deaconem i Avą Phillippe, których ojcem jest Ryanem Phillippe. Do tego we wrześniu 2012 roku para powitała na świecie wspólnego syna, Tennessee Jamesa. Przez te lata mogliśmy czytać o ich relacji jako wzorze do naśladowania. Aktorka wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że mąż jest dla niej ogromnym wsparciem i dzięki niemu osiąga kolejne sukcesy i rozwija swoją karierę w nowych kierunkach.

Fot. Getty Images

W marcu 2020 roku, kiedy trwała kwarantanna, para kupiła w Los Angeles ogromną posiadłość za niemal 16 milionów dolarów, żeby komfortowo spędzać czas w izolacji. W tym samym roku Jim Toth obchodził też 50. urodziny, które dla Reese Witherspoon stały się pretekstem do opublikowania nie tylko życzeń, ale także ich wspólnych fotografii z dziećmi, na których zobaczyliśmy szczęśliwą rodzinę. 26 marca 2021 roku para obchodziła cynowe gody, czyli 10. rocznicę ślubu. Wtedy aktorka zamieściła ich zdjęcia z opisem: Patrząc wstecz, nie mogę uwierzyć, że to minęło tak szybko! Myślę, że tak to jest z trójką dziećmi, wielką MIŁOŚCIĄ, mnóstwem śmiechu, podróżami non stop, tyloma psami i zabawnymi przygodami... rozgryzanie tego szalonego świata razem. Za wiele kolejnych dni w promieniach słońca! Obserwując idealną parę mogliśmy się zatem spodziewać, że już za chwilę zobaczymy kolejny obrazek pięknej rodziny i słowa roztapiające serce. Zamiast tego na dwa dni przed rocznicą pojawiło się oświadczenie dotyczące rozwodu Reese Witherspoon i Jima Totha.

Reese Witherspoon i Jim Toth – Rozwód

Reese Witherspoon 24 marca zamieściła na Instagramie nietypowe zdjęcie, bo przedstawiające po prostu tekst. Po przeczytaniu dowiedzieliśmy się, że to oficjalne oświadczenia jej i męża, którzy w ten sposób informują o rozwodzie. Para nie podała powodu rozstania, ale podkreśliła, że w tym momencie najważniejsza jest dla nich rodzina i proszą o uszanowanie ich prywatności w zaistniałej sytuacji.

Mamy do przekazania osobistą wiadomość. Z wielką troską i rozwagą podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie. Spędziliśmy razem tyle wspaniałych lat i idziemy naprzód z głęboką miłością, życzliwością i wzajemnym szacunkiem dla wszystkiego, co razem stworzyliśmy. Naszym największym priorytetem jest nasz syn i cała nasza rodzina, gdy rozpoczynamy ten nowy rozdział. Te sprawy nigdy nie są łatwe i są bardzo osobiste. Naprawdę doceniamy poszanowanie prywatności naszej rodziny w tym czasie – napisała w mediach społecznościowych Reese Witherspoon.

Według doniesień magazynu „People” ta informacja była zaskoczeniem nie tylko dla mediów, ale również dla osób z bliskiego otoczenia pary. Jedna z nich zechciała nawet zabrać głos w sprawie i przedstawić, jak widzi to osoba, która zna ich osobiście i wie, jak zachowuję się nie tylko przed kamerami, ale przede wszystkim prywatnie.

Oni naprawdę są najlepszymi przyjaciółmi i to jest taka polubowna decyzja. Są bardzo zaangażowani we wspólne rodzicielstwo. Są zaangażowani w całą swoją rodzinę i w uczynienie tego tak gładkim, jak to tylko możliwe dla wszystkich – powiedziała osoba z bliskiego otoczenia pary magazynowi „People”.