Seriale w stylu young adult są ostatnio bardzo popularne, czego dowodem jest wysoka oglądalność takich produkcji jak „Riverdale”, „Euforia”, „Normalni ludzie” na podstawie bestsellerowej książki Sally Rooney o tym samym tytule czy kultowe już „Stranger Things” i wiele innych tytułów, którymi zachwyca się nie tylko młodzież, ale również starsze pokolenia. Nostalgia, ale przede wszystkim uniwersalność historii sprawia, że trafiają one do każdego, niezależnie od wieku. Dlatego twórcy chętnie kręcą seriale, które opowiadają o młodych ludziach – po prostu. Luca Guadagnino, przez wielu uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, stworzył serial „We Are Who We Are”, opowiadający o nastolatkach i pierwszych miłościach. Twórca oscarowego filmu „Tamte dni, tamte noce” z Timothéem Chalametem i Armieem Hammerem w rolach głównych, który zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany wziął na warsztat historię nastolatków, którzy dopiero odkrywają swoje pragnienia. 

We Are Who We Are – Luca Guadagnino stworzył młodzieżowy serial dla HBO 

Luca Guadagnino jest nie tylko reżyserem, ale również showrunnerem i producentem serialu „We Are Who We Are”, który powstał dla HBO. Włoski twórca wyprodukował go we współpracy z takimi filmowcami jak: Lorenzo Mieli i Mario Gianani, którzy pracowali przy „Młodym Papieżu”, a także Riccardo Neri i Francesco Melzi d’Eril, odpowiedzialnych za „Tamte dni, tamte noce”. Współtwórcami scenariusza są – oprócz Luci – Paolo Giordano oraz Francesca Manieri

Nicole Kidman w nowym serialu na podstawie książki autorki „Małych kłamstewek”! O czym będzie „Nine Perfect Strangers”? >>>

Fabuła serialu „We Are Who We Are” to historia dwójki amerykańskich nastolatków, którzy mieszkają w bazie wojskowej we Włoszech. Jack Dylan Grazer wcielił się w 14-letniego Frasera – zamkniętego w sobie chłopaka, który dopiero przeprowadził się do z Nowego Jorku do bazy w Veneto wraz ze swoimi matkami – Sarah (w tej roli Chloë Sevigny) i Maggie (wcieliła się w nią Alice Braga). Od razu poznaje pewną siebie i przebojową Caitlin (w tej roli debiutująca aktorka Jordan Kristine Seamón), która mieszka w bazie wojskowej od lat, świetnie mówi po włosku i ma dobre relacje z ojcem, ale nie dogaduje się z matką. Podsumowując, serial włoskiego reżysera to opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, pierwszej miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości.

W serialu pojawią się również: raper Kid Cudi, którego ciągnie go aktorstwa – niedawno pojawił się również w serialu „Westworld”, Francesca Scorsese – możecie ją kojarzyć z epizodycznych ról w „Aviatorze” czy „Hugo i jego wynalazek”. Podejrzewamy, że serial „We Are Who We Are” w reżyserii Luci Guadagnino odniesie duży sukces! Produkcja trafi na antenę już we wrześniu. Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery – serial obejrzymy już 15 września – pierwszy odcinek obejrzymy o 21:10, natomiast na platformie HBO Go będzie dostępny już od rana! Tymczasem do sieci trafił również zwiastun produkcji, którą widzowie po obejrzeniu 2-minutowej zajawki określają jako połączenie „Call me by your name” i „Euforii. My już nie możemy doczekać się, aż „We Are Who We Are” trafi do streamingu, ponieważ serial zapowiada się naprawdę dobrze. O fabule nie wiadomo zbyt wiele, ale zwiastun uchyla rąbek tajemnicy: główni bohaterowie, czyli Fraser i Caitlin zaprzyjaźniają się ze sobą i odnajdują w sobie bratnie dusze. Borykają się z takimi problemami jak poszukiwanie tożsamości płciowej, odkrywanie pierwszej miłości i kłótnie z rodzicami, a także poczucie wyobcowania i odrzucenia przez funkcjonujące – nawet w odległej bazie wojskowej – stereotypy. Zwiastun „We Are Who We Are” znajdziecie w galerii powyżej.