Emocje sięgają zenitu. Już w ten weekend Rihanna zaliczy swój wielki powrót na scenę. Pierwszy od lat występ jednej z największych współczesnych gwiazd muzyki będzie główną atrakcją Super Bowl 2023, czyli tegorocznego finału rozgrywek o tytuł mistrza ligi NFL. Poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Wykonawczyni hitu „Umbrella” z pewnością będzie chciała nie tylko udowodnić, że nadal jest świetną piosenkarką i performerką, ale także dorównać popisom takich gwiazd jak Beyoncé, Lady Gaga czy Shakira i Jennifer Lopez, które w minionych latach przyciągnęły przed ekrany setki miliony widzów z całego świata.

Rihanna zapowiada swój występ na Super Bowl 2023

W czwartek, czyli kilka dni przed swoim wyczekiwanym występem na State Farm Stadium w Glendale, RiRi wzięła udział w specjalnej konferencji prasowej. Artystka wyjawiła, że jej koncert w przerwie meczu między Kansas City Chiefs a Philadelphia Eagles potrwa 13 minut. Artystka wyznała, że jednym z największych wyzwań było ułożenie odpowiedniej listy piosenek. Okazuje się, że gwiazda modyfikowała ją już kilkadziesiąt razy!

Warto wspomnieć, że muzyczny katalog Barbadoski obejmuje na ten moment aż 8 albumów studyjnych, ponad 50 singli oraz wiele utworów nagranych z innymi wykonawcami. 

Z tego powodu niektóre piosenki musieliśmy odrzucić, ale jest okej. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, zawężając to. Na ten moment powstało prawdopodobnie około 39 wersji setlisty. Nawet najmniejsza zmiana ma znaczenie – zdradziła wokalistka.

Laureatka dziewięciu nagród Grammy nie ukrywa, że Halftime Show to pod względem organizacyjnym wręcz nieprawdopodobne przedsięwzięcie.

Mam na myśli to, że dosłownie od 300 do 400 osób rozkłada scenę, buduje ją z powrotem i usuwa w ciągu ośmiu minut. To niesamowite. To prawie niemożliwe – wyznała podekscytowana.

Rihanna stwierdziła podczas konferencji, że nie mogła wymarzyć sobie lepszego momentu na występ na Super Bowl. Mimo to, nie ukrywa, że początkowo miała pewne wątpliwości.

Kiedy po raz pierwszy otrzymałam telefon z propozycją, aby wystąpić w tym roku, pomyślałam: „Na pewno? Jestem trzy miesiące po porodzie, czy powinnam teraz podejmować tak ważne decyzje? Mogę tego pożałować – wspomina.

Zobacz także:

Ale kiedy zostajesz mamą, dzieje się coś, co sprawia, że czujesz, że możesz podbić świat, możesz zrobić wszystko. A Super Bowl to jedna z największych scen na świecie – kontynuowała.

Jakkolwiek było to przerażające, ponieważ nie byłam na scenie od siedmiu lat, jest coś radosnego w tym wyzwaniu. I to jest dla mnie ważne, aby zrobić to w tym roku. Jest to ważne dla reprezentacji i ważne jest, aby mój syn to zobaczył – dodała.

Nie jest tajemnicą, że Rihanna odrzuciła propozycję występu na Super Bowl 2019. Zrobiła to w geście solidarności z Colinem Kaepernickiem. Były rozgrywający w lidze NFL poświęcił swoją sportową karierę, aby wesprzeć ruch Black Lives Matter. W 2016 roku podczas odśpiewywania hymnu Kaepernick zrezygnował ze stania na baczność i zaczął klęczeć. Zrobił to na znak protestu wobec brutalności policji oraz dyskryminacji Afroamerykanów i tragicznych wydarzeń, jak to z listopada 2014 roku, kiedy zastrzelony został dwunastoletni Tamir Rice. Za swoje zachowanie został usunięty z drużyny.

Rihanna szykuje nową muzykę i trasę koncertową?

Przy okazji występu RiRi na Super Bowl 2023 w mediach krąży wiele nieoficjalnych informacji, które z pewnością zainteresują wiernych fanów artystki. Jak donosi serwis Page Six, aż trzy niezależne źródło donoszą, że Rihanna przygotowuje się do ogłoszenia trasy koncertowej.

W tym momencie wydaje się, że to coś więcej niż tylko pogłoski – czytamy.

W planach gwiazdy na resztę 2023 roku jest podobno także wydanie nowej muzyki. Co na ten temat mówi sama zainteresowana? Co ciekawe, tym razem gwiazda nie unikała tematu. Okazuje się, że na tym etapie swojej kariery Rihanna jest otwarta na eksperymenty.

Czuję się otwarta na eksplorację, odkrywanie, tworzenie rzeczy, które są nowe, rzeczy, które są inne, rzeczy, które są dziwne. Moi fani mogą tego nie zrozumieć. Chcę się bawić muzyką – powiedziała.

Ostatni album studyjny Rihanny pt. „Anti” ukazał się w styczniu 2016 roku. Oficjalną zapowiedź występu Rihanny na Super Bowl Halftime Show możecie obejrzeć poniżej.