W nowym raporcie „Forbesa” 34-letnia Rihanna uplasowała się na pierwszym miejscu jako najmłodsza miliarderka w USA, która samodzielnie dorobiła się swojego majątku. Wyceniany on jest na 1,4 miliarda dolarów. Rihanna jest jedyną osobą na liście, która nie ukończyła 40 lat.

Rihanna na szczycie raportu „Forbesa” jako najmłodsza miliarderka w stanach

Chociaż Rihanna od dawna nie wydała nic nowego, jeśli chodzi o muzykę, to z pewnością nie spoczęła na laurach. Stała się prawdziwą bizneswoman. Pozycję w raporcie „Forbesa” zawdzięcza w większości swojej marce kosmetycznej Fenty Beauty, która okazała się być hitem. Kolejna marka to Savage x Fenty, która w swojej ofercie ma bieliznę. W lutym 2021 roku jej wartość wynosiła miliard dolarów. Rihanna posiada 30% udziałów w tej firmie.

Gdy w 2016 roku, Rihanna wydała swój ostatni album „Anti”, zarobiła dzięki niemu 22.3 miliona dolarów. Jednak to właśnie głównie dzięki Fenty Beauty i Savage x Fenty, artystka mogła znaleźć się na tej liście „Forbesa”. Gwiazda muzyki, wylądowała w zestawieniu najbogatszych kobiet w Ameryce, które samodzielnie dorobiły się swoich majątków, i zajmuje wśród nich imponujące 21. miejsce. Ale pierwsze, jeśli chodzi o wiek!

Rihanna, zdobywając ten prestiżowy tytuł, pokonała Kim Kardashian, która teraz musi zadowolić się drugim miejscem. Chociaż jej majątek jest większy, bo wynosi aż 1,8 miliarda dolarów, Kim zajmuje niższą pozycję, ponieważ jest starsza od Rihanny. Dotychczas 41-letnia Kardashianka znajdowała się na szczycie listy.

W 2019 roku w wywiadzie dla „New York Times’a” Rihanna powiedziała, że nigdy nie sądziła, że zarobi tak dużo pieniędzy, dlatego jakakolwiek suma nie sprawi, że przestanie pracowaćRiRi is shining bright like a diamond!