„Riverdale” to jeden z najpopularniejszych seriali (nie tylko) dla młodzieży ostatnich lat. Za nami już pięć sezonów. Główne bohaterki oraz bohaterowie zdążyli skończyć szkołę, studia, zakochać się i założyć rodziny. Jednak w mrocznym miasteczku nadal dużo się dzieje. A twórczynie oraz twórcy hitowej produkcji nie przestają nas zaskakiwać. Co więcej, zdradzili już kilka szczegółów na temat kolejnej – szóstej serii, która niebawem trafi na antenę CW TV, jak również (miejmy nadzieję) na platformę Netflix. Do sieci trafił oficjalny zwiastun nowego sezonu!

Riverdale 6 – fabuła. Co się wydarzy w nowym sezonie?

Co wydarzy się w nowych odcinkach „Riverdale”? Twórczynie oraz twórcy zdradzili już pierwsze szczegóły. Roberto Aguirre-Sacasa, czyli producent i showrunner serialu, zasugerował w rozmowie z serwisem „Deadline”, że pojawią się wątki z siłami nadnaturalnymi. Prawdopodobnie będzie miało to związek z Cheryl Blossom (w tej roli Madelaine Petsch). Przypomnijmy, że pod koniec piątego sezonu bohaterka poznała historię swojej przodkini. Okazało się, że Abigail, bo właśnie tak miała na imię, była wiedźmą i została spalona na stosie przez mieszkańców Riverdale, na czele z krewnymi Betty, Archiego oraz Jugheada. W końcu przyszedł czas na zemstę. 

Prawdopodobnie to właśnie wątek Cheryl zostanie spleciony z historią Sabriny Spellman. Kiernan Shipka, czyli gwiazda serialu „Chilling Adventures of Sabrina”, opublikowała ostatnio na Instagramie zdjęcie z planu szóstego sezonu „Riverdale”, a tym samym potwierdziła, że dojdzie do (od dawna zapowiadanego) crossovera. 

Wiele fanek i fanów „Riverdale” zastanawia się również, jak twórczynie i twórcy rozwiną wątek Betty oraz Archiego. Postaci, w które wcielają się Lili Reinhart, a także KJ Apa, postanowiły dać sobie szansę. Niestety sprawy mocno się skomplikowały, gdy (prawdopodobnie) padły ofiarą ataku bombowego przygotowanego przez Hirama Lodga. Czy w związku z tym Betty i Archie w ogóle powrócą w „Riverdale 6”? Prawdopodobnie tak. Jednak nie wiadomo jeszcze, jak twórczynie i twórcy rozwiążą kwestię wybuchu.  

Kolejne pytania brzmią: jak potoczą się losy Veroniki Lodge (Camila Mendes)? Czy Toni Topaz (Vanesa Morgan) i Fangsowi (Drew Ray Tanner) uda się przywrócić dobre imię gangowi Serpents? Odpowiedzi na nie poznamy prawdopodobnie dopiero po premierze „Riverdale 6”

Riverdale 6 – obsada 

Kto wystąpi w „Riverdale 6”? Poza Kiernan Shipką, która wystąpi w jednym z odcinków seriali, możemy spodziewać się, że powrócą odtwórczynie i odtwórcy głównych ról, na czele Madelaine Petsch, Camilą Mendes, Cole'em Sprouse'em, a także (miejmy nadzieję) Lili Reinhart oraz KJ Apy. Niestety w nowym sezonie hitowej produkcji zabraknie Mark Consuelos, czyli serialowy Hiram Lodge. Warto wspomnieć, że bohater, który przez lata (a konkretnie przez cztery sezony serialu) uprzykrzał życie mieszkanek i mieszkańców miasteczka, został z niego wygnany. W związku z tym, co wydarzyło się w finale poprzedniego sezonu, aktor opublikował poruszający post na swoim profilu na Instagramie, a tym samym potwierdził, że jego przygoda z „Riverdale” właśnie dobiegła końca. Będziecie tęsknić? 

Riverdale 6 – zwiastun

W sieci pojawił się już oficjalny zwiastun pierwszej części „Riverdale 6”, która będzie się składać z (tylko) pięciu odcinków. Po obejrzeniu trwającego minutę filmu (znajdziecie go poniżej) nie mamy wątpliwości, że w tym sezonie twórcy i twórczynie rozwiną wątek Cheryl Blossom, która dowiedziała się, że jest czarownicą. Co więcej, to właśnie ta bohaterka spotka się z Sabriną Spellman. Szczegóły crossovera nie zostały jeszcze ujawnione. Ale jedno jest pewne: mieszkanki oraz mieszkańcy mrocznego miasteczka znowu będą w tarapatach. Czy Betty, Veronica, Archie, Jughead, Toni, Kevin, Tabitha oraz Reggie, których widzimy w oficjalnym trailerze „Riverdale 6”, zdołają im pomóc?  

Zobacz także:

Riverdale 6 – data premiery

Na szczęście nie musimy czekać na kolejne odcinki „Riverdale”. Premierę kolejnego sezonu bijącego rekordy popularności serialu zaplanowano bowiem na 16 listopada 2021 roku. Możemy się spodziewać, że odcinki trafią niebawem także na platformę Netflix. 

Riverdale 6 – gdzie oglądać? 

„Riverdale” jest emitowany na kanale CW TV w Stanach Zjednoczonych. Jak wynika z zapowiedzi stacji, nowe odcinki będzie można oglądać w każdy wtorek. Możemy się spodziewać, że (podobnie jak przypadku poprzednich serii) serial będzie dostępny także dla subskrybentek oraz subskrybentów Netflixa. Zazwyczaj nowe odcinki trafiają na popularną platformę streamingową dzień po premierze telewizyjnej.