Seks to zdrowie! I pisałyśmy i pisaliśmy o tym wielokrotnie. Intymne relacje z partnerem czy partnerką (ale też seks solo rzecz jasna!) mają wpływ na to, jak wygląda nasza cera, włosy, ale również na to, w jaki sposób funkcjonuje nasz układ krążenia czy układ odpornościowy. Seks to również doskonałe remedium na stres i nerwy. Dlatego wskazane jest, aby uprawiać go, gdy mamy za sobą ciężki dzień i potrzebujemy się zregenerować (o ile mamy na to ochotę i nie przekraczamy na siłę własnych granic). Zaleca się go także wtedy, kiedy boli nas głowa, czeka nas jakiś stresujący moment, np. w pracy. Ale seks polecany jest też wtedy, gdy nie możemy zasnąć – intymne zbliżenie z partnerem powoduje bowiem, że wydzielana jest prolaktyna, a jest to nic innego, jak hormon wywołujący senność. Seks jest również dobrym sposobem na PMS, gdyż zwiększa poziom endorfin i oksytocyny, a zatem pozytywnie wpływa na nastrój i pozwala się odprężyć. Warto mieć to wszystko na uwadze, podobnie jak fakt, jak nasz organizm zachowuje się przed i po seksie. Pisałyśmy już o tym, dlaczego trzeba pamiętać, aby sikać po seksie. Z kolei sikania przed seksem powinnyśmy się wystrzegać. Dlaczego?
Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zasypiają po seksie? I czy to powód do zmartwień?

Sikanie przed seksem – dlaczego nie wolno sikać przed seksem?

Oddawanie moczu po stosunku jest bardzo ważne. Pozwala bowiem układowi moczowemu oraz rozrodczemu samodzielnie oczyścić się z bakterii i zapobiec takim dolegliwościom jak zapalenie pęcherza czy grzybica. Właśnie dlatego nie powinno się sikać przed seksem. Bo im dłużej wspomniane bakterie i drobnoustroje, które mogą przedostać się do wnętrza pochwy podczas seksu będą w środku, tym większe prawdopodobieństwo narażenia organizmu na infekcję. Czyli kiedy sikamy przed seksem, same pozwalamy na to, aby w momencie penetracji niepożądane zarazki dostały się znacznie głębiej, aż do cewki moczowej i w efekcie doprowadziły do zakażenia całego układu moczowego.

I choć mogłoby się wydawać, że jeśli mamy potrzebę oddania moczu przed stosunkiem seksualnym, to po prostu powinnyśmy to zrobić, o wiele zdrowszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie go i udanie się do toalety od razu po seksie. Pamiętajcie o tym i podrzućcie ten tekst koleżankom.

A co jeśli jednak musimy oddać mocz. Zróbmy to, ale pamiętajmy, by przemyć naszej zewnętrzne narządy płciowe ciepłą wodą, ewentualnie z dodatkiem delikatnego środka myjącego. 

Zobacz także: Płaczesz po seksie i robisz to często? Sprawdź, czy to normalne!