Rocznica związku to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nawet jeśli panowie twierdzą inaczej, to oni również sentymentalnie podchodzą do tego dnia. Właśnie dlatego warto zaplanować coś szczególnego na rocznicę związku. Niektórzy ludzie twierdzą, że rocznica związku to nie to samo co ta w małżeństwie i nie ma potrzeby zbytniego afiszowania się z nią. Jednak większość uważa, że rocznica związku to ważne święto. Poza tym każda okazja jest dobra, żeby zaplanować wspólnie coś wyjątkowego, jednak to rocznica związku jest przez nas najczęściej wskazywana, jako ta, która motywuje nas najbardziej. Dlatego kiedy wiemy, że zbliża się ten ważny dzień, to warto wcześniej zastanowić się jak ją zaplanować, żeby była wyjątkowa.

Rocznica związku – co na rocznicę związku?

Nie musimy kupować sobie prezentów na rocznicę związku, jednak jest to bardzo miły zwyczaj, warto więc go pielęgnować. Sam prezent nie musi być kosztowny ani ekskluzywny, nie chodzi przecież o to, żebyśmy w tym ważnym dla nas dniu stresowali się brakiem pieniędzy. Najważniejsze są chęci oraz fakt, że chcemy dla drugiej osoby się postarać, sprawić radość naszej drugiej połówce. Na początku musimy się zastanowić, co na rocznicę związku sprawiłoby największą radość naszej drugiej połówce. Jeśli mamy problem z decyzją, możemy poprosić o pomoc przyjaciół, żeby delikatnie podpytali partnera/partnerkę o to, co chcieliby dostać. A jeżeli nasz chłopak lub dziewczyna są pragmatyczni i wiemy, że nie lubią niespodzianek, to warto po prostu ustalić upominek, z którego będą zadowoleni i – co ważniejsze – będą z niego korzystać. 

Pomysł na spędzenie rocznicy związku

Sposobów na spędzenie rocznicy związku jest wiele. Zróbmy po prostu to, co lubimy, bez spinania się o wypełnienie jakichkolwiek konwenansów – to Wasz partner lub partnerka oraz Wy macie być zadowoleni. Jeśli każde z Was lubi co innego, wtedy najważniejsze to znaleźć kompromis. Dobrym sposobem na spędzenie rocznicy będzie „sentymentalny” spacer po ulubionych miejscach (parkach, kawiarniach pubach itp.). Wybierzcie takie miejsca, które kojarzą się ze związkiem, z pierwszą randką lub z dniem, kiedy zdecydowaliście się być razem. W domu również można zorganizować wspaniałą rocznicę ślubu. Dom pozostawia duże pole do popisu, np. jeśli wiemy, że druga połówka lubi frytki, to możemy przygotować jej/jego ulubione danie na kilka sposobów i poprosić partnera/partnerkę o to samo. Do tego dołączamy ulubiony film, śmieszne piżamy i rozmowy przy winie do rana…czego chcieć więcej. Może właśnie czymś takim warto zaskoczyć drugą połówkę?

Objawy zakochania – jak je rozpoznać? Zrób nasz test! >>>

Co na rocznicę związku? Inspiracja

Ciekawymi prezentami na rocznicę związku będą na pewno kwiaty oraz biżuteria (dla niej i dla niego). Wybierając kwiaty koniecznie dowiedzmy się najpierw, czy druga połówka lubi kwiaty cięte czy doniczkowe. Pięknie wyglądają bukiety tulipanów, słoneczniki związane wstążką albo tradycyjne czerwone róże. W przypadku kwiatów doniczkowych możemy postawić na storczyki albo fiołki. Doniczka również będzie ciekawym dodatkiem, może taka w kształcie łabędzia albo żabki podbije serce obdarowanej osoby?

Wiele kobiet marzy o sentymentalnej biżuterii np. otwieranym wisiorku ze zdjęciem. Z kolei panowie ucieszą się na pewno z zegarków, ciekawych bransoletek albo modnych wisiorków z drewnianymi elementami np. z motywem wilka albo jastrzębia.

Panom spodobać się mogą nowe etui na telefon albo zapalniczka z grawerem. Warto postawić na prezenty spersonalizowane, np. biżuterie z grawerem, karafkę na wino z naszymi imionami albo obraz ze zdjęciem. Na pewno sprawdzą się również kosmetyki i perfumy. Jeśli chcemy sprawić ukochanej/ukochanemu bardziej intymny prezent, to bielizna będzie dobrym pomysłem. 

Zobacz także:

Rocznica związku – pomysły na niespodzianki

Kto powiedział, że rocznica związku musi być spokojna i tradycyjna? Postawmy na niespodzianki! Możemy zaskoczyć drugą osobę zaproszeniem na kolacje, na koncert ulubionego zespołu, spacerem wśród gwiazd albo…biletami lotniczymi na wymarzoną podróż. Romantyczny weekend warto spędzić w najbardziej urokliwych rejonach Polski np. na Mazurach (Olsztyn i piękne jezioro Krzywe), nad morzem (Jastrzębia Góra i piaszczyste plaże) albo w górach (Białka Tatrzańska i niezapomniane górskie widoki).

Jak nietypowo zaplanować rocznicę związku?

Jeśli marzycie o oryginalnej niespodziance i zastanawiacie się, jak nietypowo zaplanować rocznicę związku, to śpieszymy z podpowiedziami. Oryginalna rocznica na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Jednym z lepszych pomysłów jest kolacja niespodzianka w domu, ale…domu, który nie wygląda jak dom. Świetnym sposobem na zaskoczenie ukochanej/ukochanego będzie zorganizowanie kolacji np. na dachu bloku. Wystarczy poprosić administratora budynku o udostępnienie kluczy i...do dzieła! Możemy przystroić dach balonami ze śmiesznymi napisami albo motywami z ulubionych filmów. Kolacja może kulinarnie nawiązywać do wspólnych przeżyć np. danie, które zjedliśmy razem jako pierwsze lub takie, którego nie jedliśmy jeszcze nigdy. A może tematyczny wieczór np. rocznica w stylu meksykańskim, amerykańskim albo staropolskim? Obiad, stroje nawiązujące do konkretnego kraju lub epoki będą szalenie oryginalne i na pewno zapamiętamy taki wieczór na długo.

Kolejnym ciekawym pomysłem będzie zaplanowanie wyjścia do ulubionego miejsca, zasłonięcie w domu oczu partnerce/partnerowi i zaprowadzenie jej/jego do tego miejsca właśnie „po ciemku”. W planowaniu niespodzianki na rocznicę możemy wykorzystać nasze umiejętności np. jeśli umiemy śpiewać to napiszmy piosenkę dla ukochanego/ukochanej, jeśli umiemy pisać może to być wiersz, jeśli malować – namalujmy portret. Wszystko dozwolone, jeśli chodzi o sprawienie przyjemności drugiej osobie.