Disney od czasu powstania filmowej Księgi dżungli na bieżąco dodaje do swojej kolekcji co raz to nowe wersje live-action znanych animacji sprzed lat. Na wielkim ekranie mogliśmy zobaczyć już m.in: Piękną i Bestię, Dumbo czy Alladyna. Już za moment, bo 19 lipca w kinach pojawi się Król Lew, a kilka dni temu w sieci pojawił się zwiastun zapowiadający remake Mulan. Następną bajką w kolejce zdaje się być Mała Syrenka. Chwilę od ujawnienia kto wcieli się w rolę Arielki, pojawiają się doniesienia o obsadzeniu kolejnej roli. Kto zagra jeden z najsłynniejszych czarnych charakterów Disneya, Urszulę?
 

Mała Syrenka – kto zagra rolę Urszuli?

Jak donosi magazyn Variety, w rolę wroga czerwonowłosej syrenki wcielić się może Melissa McCarthy! Choć na razie nie potwierdzono tych doniesień, aktorka podobno negocjuje swój udział w produkcji z Disneyem. McCarthy znana jest ze swojego poczucia humoru i niesłychanego talentu, które zagwarantowały jej na miano jednej z najlepszych aktorek komediowych w Hollywood. Gwiazda ma na swoim koncie także występy w serialach i dwie nominacje do Oscara: za rolę w filmie Druhny i Czy mi kiedyś wybaczysz?. W tym ostatnim całkowicie zerwała z wizerunkiem komiczki. Mając w pamięci jej genialne kreacje nie mamy wątpliwości, że jej Ursula ma szansę zapisać się w historii kina.

Mamy zwiastun filmu „Czarownica” 2 z Angeliną Jolie w roli głównej i znamy datę premiery
 

Mała Syrenka – co już wiemy o najnowszej produkcji Disneya?

Na ten moment o Małej Syrence wiemy całkiem sporo jak na to, że rozpoczęcie zdjęć do filmu zaplanowano dopiero na przyszły rok. Historia, która po raz pierwszy na ekrany trafiła w 1989 roku odpowiada o 16-letniej syrence Arielce, która zakochała się w księciu Eryku i zapragnęła zostać człowiekiem. W zamian za nogi oddała podstępnej wiedźmie Urszuli swój piękny głos. W oryginale dziewczyna nie tylko była biała, ale miała także piękne czerwone włosy, dlatego media na całym świecie oszalały na wieść, że w rolę tytułowej Małej Syrenki ma wcielić się Afroamerykanka Halle Bailey. Tym samym będzie to pierwsza czarnoskóra księżniczka w filmie Disneya od 22 lat! Piosenkarka i aktorka urzekła producentów nie tylko swoją urodą, ale także niesamowitym talentem wokalnym.

W filmie pojawi się też Jacob Tremblay (Room), który podłoży głos Florkowi, małej rybce, która jest najlepszym przyjacielem Arielki, a także Awkwafina, która użyczy głosu Blagierowi, przemądrzałej mewie. W Małej Syrence usłyszymy utwory znane z kultowej animacji, ale nie tylko. Pojawią się też nowe piosenki, za których kompozycję odpowiadają Alan Menken i Lin-Manuel Miranda.

Na razie data premiery filmowej Małej Syrenki pozostaje nieznana. Reżyserem będzie Rob Marshall, wielokrotnie nagradzany za m.in. Życie Pi czy Mary Poppins powraca.

Zobacz także: „Król Lew” - sprawdźcie, czyim głosem będą mówić postacie w polskiej wersji filmu