Reżyser uwielbianych na całym świecie „Tamtych dni, tamtych nocy” („Call Me By Your Name”) czy serialu „We Are Who We Are” i dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara. To idealny duet do stworzenia obrazu o legendzie kina i konie mody, czyli Audrey Hepburn, znanej z takich choćby filmów jak „Śniadanie u Tiffany'ego” czy „Zabawna buzia”. Choć szczegóły produkcji owiane są tajemnicą, to wiadomo, że prace nad produkcją dla Apple Studios już ruszyły, jak udało się ustalić „Variety”.

Film biograficzny o Audrey Hepburn - ikonie kina i mody

Audrey Hepburn była brytyjską aktorką (1929-1993), która zaliczała się do plejady gwiazd Złotej Ery Hollywood, choć do jej późniejszego okresu. Jej role i stroje zapisały się bardzo mocno w historii popkultury. Oczywiście do najbardziej znanych należy obraz „Śniadanie u Tiffany'ego”, ale i „Rzymskie wakacje”, „Sabrina”, „My Fairy Lady” czy „Szarada” to filmy, w których stworzyła niezapomniane i fascynujące do dziś kreacje aktorskie. Za swoją pracę zdobyła mnóstwo nagród, w tym Oscara za pierwszoplanową rolę w „Rzymskich wakacjach”. Znana była jednak nie tylko z działalności w przemyśle filmowym, lecz także z działalności humanitarnej 

Rooney Mara jako Audrey Hepburn

Kiedy tylko pojawiły się informacje o tym, że Rooney Mara zagra Audrey Hepburn, rzuciło się w oczy wyraźnie niesamowite podobieństwo obu gwiazd. Trzeba przyznać, że Rooney jest nie tylko podobna do Hepburn, lecz także stawia na podobny klasyczny styl, makijaż i fryzury! Sprawdźcie zresztą same i sami w naszej galerii!

Ta 36-letnia amerykańska aktorka o  irlandzko-włoskich korzeniach była dwukrotnie nominowana do Oscara za role w filmach: „Dziewczyna z tatuażem” (2011 rok), w którym zagrała Lisabeth Salander, i „Carol” (2015 rok), gdzie pojawiła się u boku Cate Blanchett. Ostatnio zagrała w „Nightmare Alley” Guillermo del Toro, u boku Bradleya Coopera, Cate Blanchett, Toni Collette i Willema Dafoe. Prywatnie jest partnerką Joaquina Phoenixa, z którym poznała się na planie filmu „Ona”. We wrześniu 2020 roku powitali na świecie synka Riviera.