Koreańska pielęgnacja zawładnęła naszymi umysłami do tego stopnia, ze nawet osławione (aż) 10 kroków nie stanęło na przeszkodzie, by uległszy obietnicom idealnej skóry na wzór Koreanek, godzinami oddawać się nowym pielęgnacyjnym rytuałom. 

ZOBACZ TAKŻE: Kosmetyki odkryte latem, z którymi nie możemy (i nie chcemy) się rozstać >>>

Ale jak się okazuje, produkty sygnowane (bo nie sam rytuał) Made in Korea mają konkurencję - w szranki o sympatię miłośniczek urodowych nowinek stają bowiem kosmetyki rosyjskie. I co ciekawe - cieszą się one wcale nie mniejszym zainteresowaniem, a dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, genialny składom i przystępnym cenom mają szanse skutecznie przegonić te pierwsze z podium. 

Kosmetyki rosyjskie - składy

Receptury zielarek rodem z Syberii zasłynęły przede wszystkim dzięki naturalnym składom. Żywica sosny długoigielnej, pyłek kwiatowy, wosk pszczeli, olej z rumianku rzymskiego, różowa glinka, róża stulistna, sól i błoto z Morza Martwego, wąkrotka azjatycka (występująca często także w kosmetykach koreańskich i odpowiedzialna za utrzymanie młodości) czy miód wielokwiatowy albo gojącą rany i zmiany skórne bajkalina - to tylko niektóre z nich. Choć oferta rosyjskich marek jest ogromna, najpopularniejszym i jednym z najchętniej kupowanych produktów jest czarne mydło Babuszki Agafii z dziegciem. Jeśli chodzi o listę składników nie uświadczymy tam chemii, za to znajdziemy 37 naturalnych ingrediencji. Wiele z preparatów Made in Russia może się pochwalić certyfikatami, w tym także Ecocertem.

Jakiś czas temu nad ryskimi kosmetykami zawisły czarne chmury - w internecie pojawiło się sporo negatywnych komentarzy związanych z podrażnieniami i rzekomą nieuczciwą polityką ich producentów. Ci mieliby nie podawać na opakowaniach pełnych składów narażając konsumentów na kontakt z substancjami mogącymi powodować alergie. Wszystko okazało się jednak burzą w szklance wody mającą niewiele wspólnego z prawdą a chwilowa zła sława nie przeszkodziła rosyjskim kosmetykom bić kolejnych sprzedażowych rekordów.

Rosyjskie kosmetyki - co wybrać

Rosyjskie marki proponują całe serie produktów. Do najchętniej wybieranych należą ziołowe mydła i szampony czy balsamy do ciała, ale nie zabraknie także tych do makijażu czy linii dedykowanych dzieciom. Co jeszcze? Hydrolaty, oleje i olejki (np. bogaty w antyoksydanty cedrowy) - te dobroci od rosyjskich marek były dostępne lata świetlne zanim konkurencja sobie o nich przypomniała i zrobiła wokół nich szum.

Rosyjskie kosmetyki - najpopularniejsze marki

W drogeriach i sklepach online szukajcie takich marek, jak Planeta Organica, Bania Agafii, FITOkosmetik, Receptury Babuszki Agafii, Litte Siberica czy wyróżnionej Ecocertem Natura Siberica. Stosowaliście już rosyjskie kosmetyki?

ZOBACZ TAKŻE: Kosmetyki do szkoły, w które warto zainwestować >>>