Rozstania nie są fajne i nie ma co tego żadnych wątpliwości. Przechodzimy przez nie na swój własny sposób, a na „wyleczenie się” ze starej miłości potrzebujemy czasu. Jedni mniej, inni trochę więcej. Ale też w każdym przypadku da się zauważyć pozytywy tej, co tu dużo mówić, nieprzyjemnej sytuacji. I choć trudno widzieć pozytywy w momencie, gdy osoba do tej pory niezwykle na bliska nagle staje się zupełnie obca, naprawdę nie jest tak źle, jak się wydaje. Z doświadczenia wiemy, że złamane serce to nic przyjemnego i doprowadzenie go stanu sprzed rozstaniem nie odbywa się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to jednak warto mieć świadomość, że koniec związku to nie koniec świata. A z rozstania serio można się cieszyć. Oto, dlaczego:

Doceń swoje własne towarzystwo

Jednym z filarów udanego związku jest umiejętność wygospodarowania sobie wystarczająco swobodnej przestrzeni dla samego siebie. Ale umówmy się - nie zawsze się to udaje. I właśnie to bardzo często jest jednym z powodów tego, że podejmuje się decyzję o rozstaniu. Dlatego w momencie, gdy wiesz, że to już definitywny koniec, zamiast analizować, dlaczego „nam nie wyszło” – co nic nie da - lepiej skupić się na sobie, a nie cały czas na tej drugiej osobie. Zrób dla siebie to, na co będąc w związku ciągle brakowało Ci czasu. Albo z jakichś powodów wstydziłaś się to robić, bo bałaś się reakcji partnera. Tylko nie zrozum nas źle, bo nie, nie każemy Ci zaszyć się w pokoju i godzinami oglądać Netflixa. Zabijanie czasu, a wykorzystywanie go z myślą o sobie to dwie zupełnie inne rzeczy.

Doceń też to, że masz znajomych

O czym niestety mogłaś zapominać, będąc w związku i nie widząc świata poza swoim facetem. Jeśli są wokół Ciebie ludzie, którzy nie mają Ci tego za złe (czyli są naprawdę w porządku), z przyjemnością umówią się z Tobą na drinka. Ale uwaga, jeżeli masz plan wyjść ze znajomymi tylko po to, by analizować niepowodzenie swojego związku, od razu sobie odpuść. Jeżeli natomiast zamierzasz po prostu dobrze się bawić i uświadomić sobie, że ludzka egzystencja nie sprowadza się tylko do rozmów, wymieniania opinii i wychodzenia z jednym i tym samym człowiekiem, to najlepsza decyzja, jaką zamierzasz podjąć.

Zobacz także: 10 rzeczy, które powinnaś doceniać, będąc singielką (bo inni Ci tego zazdroszczą!)

Zrób coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałaś

Taki ruch może być zbawienny dla kogoś, kto w danej chwili czuje się bardzo niepewnie. Bo, co tu dużo mówić, rozstanie raczej nie dodaje skrzydeł. Dopiero my sami musimy sprawić, żeby tak się stało. Na pewno jest mnóstwo rzeczy, jakich nigdy dotąd nie robiliście. Niektóre wymagają mniej lub więcej odwagi. Dlatego jeśli czujesz, że powinnaś sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, zrób to. Lot w tunelu aerodynamicznym? Powodzenia! A może nauka języka, który ułatwi Ci zawierać nowe, ciekawe znajomości. To kolejny dowód na to, że rozstanie może wyjść na dobre.

Potraktuj rozstanie jako ważną życiową lekcję

Tak, wiemy, brzmi dość trywialnie, ale każda nieprzyjemna sytuacja, jaka spotyka nas w życiu może być niezwykle cenna. Jeżeli rozstałaś się ze swoim facetem, to znaczy, że coś nie grało. Jest oczywiście duża szansa, że wina była oczywiście po Twojej stronie. Ale w końcu coś musiało powodować takie, a nie inne Twoje zachowanie czy reakcje. Jesteśmy tylko ludźmi, a każdy ma swoje słabsze i mocniejsze strony. Może się wydawać, że rozstanie czyni nas słabszymi, ale serio, to tylko złudzenie. Bez względu na to, jak beznadziejne czujemy się z powodu zakończenia związku, przyjdzie czas, że zdamy sobie sprawę z tego, jak bardzo było nam to potrzebne.

Całe łóżko dla siebie i inne plusy bycia singielką 

I last but not least, oraz żeby nieco spuścić z tonu, inny ważny aspekt tego, że znowu jesteś singielką, to całe łóżko dla siebie. Być może zapomniałaś już, jakie to przyjemne, kiedy możesz spać na środku, nikt nie ściąga z Ciebie pościeli, nikt przypadkowo nie uderza Cię w środku nocy w głowę oraz nie chrapie nad uchem. Lubisz śpiewać w samochodzie, ale Twój eks zawsze to hejtował? Tak się składa, że już nie musisz słuchać niczyich uwag, a jedynie swojego ulubionego radia lub artysty i śpiewać tak głośno, jak Ci się podoba. I takich plusów jest jeszcze więcej, więc co dzieła Dziewczyno, wszystko co najlepsze ciągle przed Tobą! 

Zobacz także:

Zobacz także: Kobiety bez męża i dzieci są szczęśliwsze i żyją dłużej! Tak wynika z najnowszych badań