„Russian Doll” – o czym jest serial?

Każdy musi kiedyś umrzeć? Tak, o ile nie jest „Russian Doll”. Nadia, bohaterka przeboju Netflixa z 2019 r., przeżyła swoją śmierć już kilka razy – z naciskiem na „przeżyła”. Wpadła w dziwną „pętlę czasową”, w związku z czym każdego wieczoru idzie na swoją urodzinową imprezę, każdego wieczoru umiera i każdego ranka budzi się ponownie.

Losy 36-latki skradły serca widzów na całym świecie, w związku z czym Netflix podjął decyzję o kontynuacji serialu - choć finał 1. sezonu nie wskazywał na to, że może powstać sezon 2. serii. Niezwykle ciekawa fabuła, oryginalny scenariusz czarnej komedii i pozytywne opinie zarówno krytyków, jak i widzów, zrobiły jednak swoje.

„Russian Doll” 2. sezon – kiedy premiera?

2. sezon „Russian Doll” zapowiadany był już na… 2020 r. Zdjęcia miały ruszyć już pod koniec marca. Wszystko przesunęło się z powodu pandemii COVID-19.

Wygląda jednak na to, że długo wyczekiwana premiera 2. sezonu wreszcie dojdzie do skutku, gdyż – jak zdradził gwiazdor 1. części, Charlie Barnett, zdjęcia do nowych odcinków zostały zakończone. Oficjalna data premiery jeszcze nie została potwierdzona, jak tylko dotrą do nas jakiekolwiek informacje na ten temat, będziemy informować.

 2. sezon „Russian Doll” – twórcy

Za reżyserię 8 odcinków 1 sezonu „Russian Doll” odpowiadały: Leslye Headland („Wieczór panieński”, „Sypiając z innymi”), Jamie Babbit („Cheerleaderka”) oraz odtwórczyni głównej roli, Natasha Lyonne. Ta pierwsza i ostatnia – do społu m.in. z Amy Poehler – były też odpowiedzialne za scenariusz.

Nic nie wskazuje na to, by w sezonie 2. w tym obszarze nastąpiły jakieś większe roszady.

„Russian Doll” sezon 2. – obsada

Choć oficjalnych informacji o 2. sezonie „Russian Doll” wciąż jest jak na lekarstwo, z instagramowych wpisów gwiazd 1. sezonu serii nietrudno wywnioskować, że w roli głównej wystąpi ponownie gwiazda Natasha Lyonne, amerykańska aktorka, znana m.in. z „Orange Is the New Black” . Będą jej partnerować: Greta Lee, która gra Maxine, najlepszą przyjaciółkę Nadii, oraz Charlie Barnett, czyli Alan Zaveri z pierwszej części.

Zobacz także:

Do mediów dotarły informacje, że w sezonie 2. „Russian Doll” pojawi się też dwóch nowych członków obsady. W marcu 2021 r. (mniej więcej w momencie wznowienia produkcji) do zespołu dołączyła aktorka i laureatka nagrody Emmy Annie Murphy (najbardziej znana z roli Alexis Rose w „Schitt's Creek”). W kwietniu zaś „Deadline” informował, że w 2. sezonie zobaczymy też pochodzącego z RPA Sharlto Copleya, którego wcześniej  można było m.in. oglądać w „Dystrykcie 9”.

2. sezon „Russian Doll”  – fabuła

W rozmowie z serwisem TV Insider Barnett nie zdradził zbyt wiele szczegółów dotyczących 2. sezonu serialu „Russian Doll”.  Informując o zakończeniu zdjęć do nowych odcinków, zapewnił jednak, że czeka nas prawdziwa rewolucja.

„Ten sezon będzie się bardzo różnić od poprzedniego. Zmienią się zasady, które obowiązywały w zeszłym sezonie”.

Co to w rzeczywistości oznacza? Dowiemy się prawdopodobnie dopiero, gdy na Netflixie pojawią się nowe odcinki.

„Russian Doll” sezon 2. – trailer

Oficjalny zwiastun 2. sezonu „Russian Doll” jeszcze nie ujrzał światła dziennego, więc by umilić sobie oczekiwanie i przypomnieć niepowtarzalny klimat serialu, obejrzyjcie trailer 1. sezonu serii.